Lisatoitude tooteotsingAllergiarisk


Laiendatud tooteotsing

Toitumiskava 4.elukuust kuni 6. elukuuni

Sobiv aeg alustada lisatoiduga

Imikuid peab harjutama lisatoiduga kõige varem alates neljanda elukuu lõpust ja kõige hiljem alates kuuenda elukuu lõpust*. Osa nelja-viiekuuseid imikuid ei saa ainult rinnapiimast kõhtu täis ja nad vajavad tervislikuks arenguks lisatoitu. Samuti on imikuid, kes ei vaja peale rinnapiima mitte midagi muud ja soovivad lisatoitu alles kuuenda elukuu lõpus. See, millal lisatoiduga alustada, sõltub teie lapse arenemiskiirusest. Kas laps ei saa ainult rinnapiimast või piimasegust kõhtu täis? Kas ta hoiab oma pead ise püsti ning näitab üles huvi uute toitude ja lusika vastu? Kui nii, siis on õige aeg lisatoiduga alustada. Kui teil on kahtlusi, pidage nõu oma lastearstiga.

Kui laps sülitab esimesed lusikatäied putru välja, varuge kannatust. Lapsel tuleb õppida toitu neelama. Seetõttu tuleb lisatoitu alguses anda väikeste lusikatäite kaupa, et lapsel oleks aega uue toiduga harjuda.

 

* Soovitab toitumisühing ESPGHAN (Euroopa lastegastroenteroloogide, hepatoloogide ja toitumisteadlaste ühing).

Miks on lisatoit imikule niivõrd oluline?

Pärast neljandat kuni kuuendat elukuud ei piisa imikule enam ainult rinnapiimast või piimasegust, kuna ta ei saa sellest enam küllaldaselt energiat ja vajalikke toitaineid. Tahke toit treenib ka imiku suulihaseid. Lisatoit pakub mitmesuguseid uusi maitseid, mis on lapse arenguks samuti oluline.

Kuidas lisatoiduga alustada?

Järgnevatel nädalatel ja kuudel tuleb piimatoidukorrad järk-järgult lisatoiduga asendada. Alustada tuleks lõunase toidukorraga, siis liikuda õhtuste ja viimaks pärastlõunaste toidukordade juurde. Hommikuti on imikul tavapärased piimatoidukorrad. HiPPi abil on lisatoiduga alustada väga lihtne. Esimesteks katsetusteks pakume mitmesuguseid HiPPi köögiviljapüreesid:

  • vähe koostisosi, mida on väga lihtne seedida
  • väikestes 125 g purkides esimeste väikeste lusikatäite jaoks

Esimene samm: lõunane toidukord

Pastinaagipüree
Kõrvitsapüree
<