Menüü

Eripiimasegud

Millistel kaalutlustel võiks lapsele anda eripiimasegu HIPP Anti-Reflux?

Paljud imikud heidavad pärast söömist koos röhitsusega veidi toitu tagasi. See on täiesti normaalne. Kui teie imik on heatujuline ning areneb ja kasvab jõudsasti, pole muretsemiseks põhjust.

Kui imik röhitseb või oksendab tihti ja te kardate, et tema vaevused võivad süveneda, võtke ühendust oma lastearstiga. Arst selgitab välja, kas eripiimasegu (nt HiPP Anti-Reflux BIO) kasutamine on otstarbekas või mitte.

Eripiimasegusse on lisatud jaanileivapuujahu. See looduslik paksendaja muudab piimasegu paksemaks, mis aitab segul paremini kõhus püsida. Nii väheneb ka toidu tagasiheide söögitorru (refluksivastane toime).

Enne eripiimasegude kasutamist tuleks alati arstiga nõu pidada.

 

Millistele lastele on mõeldud eripiimasegu HiPP Comfort?

Lapse seedeelundkond on esimestel elukuudel väga tundlik. Sageli esineb selles eas mitmesuguseid kõhuvaevusi (nt gaasivalud, koolikud ja kõhukinnisus). Oma kogemuste põhjal teame, et seedehäiretega aitavad toime tulla ülim lähedustunne lapsega, rahulik päevarežiim, kõhumassaažid ja lapse krooksutamine. Enamik seedehäireid lahenevad iseenesest.

Kõhukinnisuse korral peaksite pöörama tähelepanu piimasegu kogustele.

Kui teie laps kannatab tugevate seedehäirete all, millele lisanduvad ägedad nutuhood, võib abi olla eripiimasegust.

Eripiimasegu HiPP Comfort eriline koostis korrastab ja kergendab seedimist ning aitab leevendada kõhugaasidest ja kõhukinnisusest tulenevaid vaevusi.

Teie lastearst oskab teile öelda, kas eripiimasegu HiPP Comfort kasutamine on otstarbekas. Enne eripiimasegude kasutamist tuleks alati arstiga nõu pidada.

 

Kas HIPPi eripiimasegud sobivad allergiariskiga lastele?

Siinkohal tulevad kõne alla kaks HiPPi eripiimasegu.

Eripiimasegu HiPP Comfort sobib allergiate ennetamiseks, kuna see sisaldab lõhustatud valku.

Eripiimasegu HiPP Anti-Reflux BIO on teistsuguse toimega.

Segu sisaldab lõhustamata valku, mistõttu ei tohiks seda anda allergiariskiga imikutele nende esimese kuue elukuu jooksul. Ametlike soovituste järgi võib allergiariskiga imikuid toita vaid rinnapiima ja/või hüdrolüüsitud ehk lõhustatud valku sisaldava piimaseguga.

Palun rääkige lapse olukorrast ja edasistest sammudest oma lastearstiga.

 

Minu imik oksendab ja tal on gaasivalud. Millist piimasegu te soovitaksite?

Kui teie lapsel on seedehäired ja ta oksendab tihti, soovitame teil sellest tingimata lastearstile rääkida. Tema tunneb teie last, oskab olukorda hinnata ning otsustada, milline piimasegu on teie lapsele parim. Seedehäired nõuavad tavaliselt kiiret tegutsemist, kuid see sõltub üksikjuhtumist.    

 

Kas ma võin HIPPi eripiimasegu ja HIPPi piimasegu kombineerida?

Põhimõtteliselt võib HiPPi eripiimasegu HiPPi piimaseguga kombineerida. Teie lastearst otsustab, kas see on otstarbekas, ning annab asjakohaseid soovitusi.

Samas peab mainima, et gaasivalud, kõhukinnisus, sagenenud oksendamine ja muud vaevused võivad tänu kombineeritud piimasegule leeveneda.

Oksendamise all kannatav laps võib abi saada paksu tekstuuriga eripiimasegust HiPP Anti-Reflux BIO, mis vähendab toidu tagasiheidet söögitorus. Kui aga kasutate järgmisel toidukorral tavapiimasegu, ei saavuta te soovitud tulemusi..