Jätkusuutlikkus ettevõtte töökorralduses

HiPPi jaoks pole jätkusuutlikkus pelgalt moekas turundustermin. Me oleme juba rohkem kui 60 aastat mahetootmisele pühendunud. Teedrajava äriettevõttena oleme suutnud jätkusuutlikkuse põhimõtteid suuresti mõjutada. Meie jätkusuutlikkuse küsimustega tegelev haldusosakond keskendub nii ettevõttele tervikuna kui ka tervele väärtuse loomise ahelale.

 

Välja töötatud HiPPi põhimõtetest lähtuvad oma töös ka meie tootjad ja tarnijad, et tagada kvaliteet, keskkonnakaitse ja õiglased sotsiaalsed töötingimused.

Me leiame, et jätkusuutlikkus on haldusküsimus.

Jätkusuutlikkuse haldusega tegeleb meie haldusosakond. Igas ettevõtte tegevusvaldkonnas tegutseb jätkusuutlikkuse eest vastutav ametnik, kes töötab jätkusuutlikkuse eesmärkide väljatöötamise ja juurutamise nimel.

 

Dokumentatsioon

Jätkusuutlikkuse aruandes avaldame kõik ettevõtte tähtsamad näitajad ja aastaeesmärgid. Kõik HiPPi tootmisettevõtted on kinnitatud standardiga ISO 14001. Esimene HiPPi tootmisettevõte rajati Pfaffenhofenisse 1997. aastal ja see on https://eastexp.hipp-international.com/saanud Euroopa Ühenduse keskkonnajuhtimis- ja -auditeerimissüsteemi (EMAS) kinnituse.

Auhinnad (mittetäielik nimekiri)

1997 “Eco-Manager of the Year” by Capital and the WWF
2000 “Millennium Business Award” by UNEP and ICC
2002 “Energy Globe” for one of the world’s 50 best energy concepts
2003 “German Environmental Reporting Award”
2008 “CSR Mobility Award” for exemplary travel management
2009 “Brand of the Century”
2009 “German Sustainability Award”, in the category “Purchasing”
2009 “Golden Flower of Rheydt” – environmental protection award
2010 “Pro Biokultura”
2010 “Steiger Award” for exceptional environmental management
2010 “Entrepreneur of the Year”
2011 “The Honourable Merchant”
2011 “German Solar Award”

Koostööpartnerid

Me näeme ennast pidevalt areneva ettevõttena. Meil on tihe koostöövõrgustik, kuhu kuuluvad ülikoolid, teadusasutused ja teised partnerid.