HiPP kaitseb: algatus „Kukepoegade kasvatamine“

Munad on kõikides poodides kergesti saadaval suurustes S, M ja L, need on valged või pruunid, üksikult pakitud või suurtes karpides.

Munatootmiseks on vaja aga ainult emaseid tibusid – tulevasi munakanasid. Mis juhtub isaste tibudega, keda koorub iga päev umbes sama palju? Valus tõde on see, et kuna isased tibud ei ole munatööstusele kasulikud, tapetakse enamik neist kohapeal (nt ainuüksi Saksamaal 50 miljonit aastas). Seejärel nad kas kõrvaldatakse või harvadel juhtudel kasutatakse madude ja teiste roomajate toiduks.

HiPP on koos rangelt kontrollitud partnerfarmidega pühendunud spetsiaalsele kaitseprogrammile, et peatada isaste tibude mõttetu tapmine. HiPPi jaoks on oluline, et need põllumajandusettevõtted suudaksid täita rangeid läbipaistvuse, jälgitavuse ja loomade heaolu standardeid. Üheskoos tahame muuta ja parandada isaslindude olukorda.

Me peame vastuvõetamatuks, et tibusid tapetakse lihtsalt nende soo tõttu. See praktika ei ole kooskõlas meie eetiliste põhimõtetega.

Meie algatus „Kukepoegade kasvatamine“ on terviklik lähenemine. Me ostame oma põllumeestelt mahepõllumajanduslikul vabapidamisel olevate kodulindude mune ja ka liha. Sel viisil saame toetada nii isas- kui ka emaslindude kasvatamist.