Mahepõllumajanduslik köögivilja- ja porgandikasvatus

HiPP on üle 60 aasta pühendunud maheköögiviljade kasvatamisele. Nüüd jagame selle aja jooksul saadud kogemusi meie maheköögiviljade tarnijatega. HiPP annab oma köögiviljakasvatajatele nõu kõigis tootmisetappides alates õigete põldude ja seemnete valimisest kuni taimede kasvu ja saagikoristuseni. Haiguste ja kahjurite ennetamiseks järgivad meie mahetootjad hästi tasakaalustatud külvikorda. See tagab ka selle, et meie pinnas ei ole toitainevaene, kuna igal aastal istutatakse eri põllukultuure. Terved, töötlemata mullad on aluseks suurepärasele toorainele, mida me oma toodetes kasutame. Tänu neile saame tippkvaliteediga tooteid, mis on piisavalt head, et oleksime veelgi mahedamad.

HiPPi mahepõllumajanduslik porgandikasvatus

Maheporgandi kasvatamisel tuginetakse peamiselt tervetele ja viljakatele muldadele. HiPPi ekspertide spetsiaalselt valitud seemned sobivad ideaalselt vastavate muldade jaoks ega ole keemiliselt töödeldud ega geneetiliselt muundatud. Selleks, et hoida meie mullad ja põllukultuurid terved, istutame HiPPis oma maheporgandeid samale põllule ainult iga kuue kuni seitsme aasta tagant. Vahepeal külvavad meie põllumehed teravilja, kartulit või ristikheina. Umbrohtu eemaldatakse traditsioonilisel viisil, näiteks käsitsi. Seda tehes anname olulise panuse oma keskkonna kaitsmisse.

Enne kui meie käsitsi korjatud porgandeid võib nimetada HiPPi maheporganditeks, uurime neid põhjalikult oma laboris ja kontrollime üle 1200 võimaliku parameetri olemasolu. Seda on palju rohkem, kui seadusega ette nähtud. Meie enda HiPPi sort „Dulcis“ on eriti õrna maitsega ja seetõttu ideaalne väikelaste tundlikule maitsemeelele.