Privaatsuspõhimõtted

Tere tulemast meie veebisaidile hipp.ee! Aitäh, et olete huvitatud meie ettevõttest ja toodetest. Teie andmete kaitse on meie jaoks enesestmõistetavalt väga oluline. Seetõttu soovime teile teada anda, kuidas HiPP teie isikuandmetega ümber käib. Veebisaidi hipp.ee tarnija on HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG, Pfaffenhofen (edaspidi: HiPP).

HiPP kogub, talletab ja töötleb teie isikuandmeid üksnes juhul, kui see on seadusega lubatud või kui olete selleks oma nõusoleku andnud. Andmeid ei edastata kolmandatele isikutele. Parim viis saada teada, milliseid andmeid HiPP talletab, on võtta meiega ühendust punktis „Kontakt” esitatud aadressil.

Isikuandmete esitamisega annate nõusoleku nende kasutamiseks kooskõlas siinsete põhimõtetega. Kasutame andmeid selleks, et pakkuda teavet teie lapse toitumise, arengu ja tema eest hoolitsemise kohta, saate Teile tootenäidiseid ning töötada välja uusi tooteid ja teenuseid. Olete alati oodatud ühendust võtma klienditoega, kui soovite kasutada oma õigust eraelu puutumatusele (andmeid parandada, kustutada; nende töötlemist või ülekandmist piirata). Andmeid säilitatakse ja hoiustatakse vastavalt seadusele ja vastavalt HiPP beebiklubi reeglistikule, millega võite tutvuda siin. Loomulikult võite alati ühendust võtta ka vastutava andmekaitseametnikuga. Pädev järelevalveasutus on Andmekaitse Inspektsioon (AKI), Väike-Ameerika 19, 10129 Tallinn, Eesti, infoakiee. Õiguslik alus on EL-i isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1.

1. Andmete töötlemine

Andmed jõuavad meieni kahel moel: te kas annate neid ise või me kogume neid sellal, kui te meie teenuseid kasutate.

1.1 Andmed, mida te ise annate

Üldjuhul on teil võimalik meie veebisaiti külastada ilma otsese vajaduseta oma isikuandmeid jagada. Kui kasutate teatud teenuseid, näiteks kasutate kontaktivormi, küsime teie isikuandmeid. Nende andmete hulka võivad kuuluda näiteks teie nimi, e-posti aadress või tavaline postiaadress. Sedasi muudame teenuse teie jaoks kiiremaks ja mugavamaks. Mõne teenuse osutamine polegi võimalik, kui te oma andmeid ei jaga. Rohkem teavet veebisaidi hipp.ee pakutavate teenuste kohta leiate privaatsuspõhimõtete punktist 2.

1.2 Teenuste kasutamisel kogutavad andmed

Osa andmeid kogutakse siis, kui külastate meie veebisaiti

1.2.1 Protokolliandmed

Automaatselt kogutavate andmete hulka kuuluvad ka veebiserveri protokolli andmed. Iga kord, kui külastate mõnda meie võrguteenuste lehekülge, ja iga kord, kui laadite alla mõne faili, salvestatakse protsessi puudutavad juurdepääsuandmed meie serveri protokollifaili. Iga andmestik hõlmab järgmist:

  • lehekülg, millelt uue lehekülje või faili päring esitati;
  • soovitud faili või lehekülje nimi;
  • päringu esitamise kuupäev ja kellaaeg, teave päringu õnnestumisest või ebaõnnestumisest ning serveri läbilaskevõime rakendatus päringu esitamise ajal;
  • edastatud andmete maht;
  • internetiteenusepakkuja antud IP-aadress;
  • asjakohased sisselogimisandmed, kui logite sisse oma kasutajakontoga;
  • kliendituvastus (mobiiltelefon, lauaarvuti jne);
  • kasutajaagent.

Sellist salvestatud teavet hinnatakse alati anonüümselt ja üksnes statistika kogumise eesmärgil.

 

1.2.2 Küpsised

Küpsised on väikesed failid (tähtedest ja numbritest koosnevad stringid), milles talletatakse teatud dekrüpteeritud või krüpteeritud teavet. Server saadab küpsised teie arvutisse ja salvestab seal. Küpsiste esmane eesmärk on tuvastada arvuti, mida te veebisaidi külastamiseks kasutate. Kui te veebisaidile sisse logite, kasutatakse küpsiseid selleks, et teavitada serverit teie sisselogimisest ja kontrollida, kas teil on luba leheküljele minna. Igal küpsisel on kindel aegumiskuupäev. Küpsised võimaldavad jälgida kasutaja liikumist veebisaidi lehekülgede vahel ja ka eri veebisaitide vahel. Küpsised võimaldavad parandada meie serveri ja teie arvuti vahelist infovahetust, muutes veebisaidi kasutamise märksa mugavamaks. Küpsised ei pruugi pärineda üksnes veebisaidi käitajalt, vaid ka kolmandatelt isikutelt. Teie brauser võimaldab teil arvutisse salvestatud küpsiseid näha, kustutada olemasolevad küpsised või muuta arvuti konfiguratsiooni nii, et kõvakettale ei salvestata ühtegi küpsist või salvestatakse üksnes teatud küpsised. Arvestage, et mõned funktsioonid (näiteks sisselogimine) ei toimi korralikult, kui te ei nõustu küpsiste kasutamisega.

Praegu kasutame oma veebisaidil küpsiseid järgmistel põhjustel, mis tagavad lehe toimimise.

Küpsise nimi Küpsise otstarve
Etrackeri küpsised Korduvkülastajate tuvastamine; kirjeldus punktis 1.2.3.
Ajutised seansiküpsised (rinnaga toitmist puudutav teade) Ei luba rinnaga toitmise teavitusel sel ajal, kui te veebisaidil viibite, uuesti ekraanile ilmuda.
Teade küpsiste kohta Ei luba küpsiseid puudutaval teatel sel ajal, kui te veebisaidil viibite, enne brauseri sulgemist uuesti ekraanile ilmuda.

1.2.3 Etrackeri tehnoloogia

Hipp.ee ja sellega seotud alamlehed kasutavad ettevõtte Etracker GmbH (edaspidi: Etracker) tehnoloogiat, et koguda ja salvestada andmeid oma veebisaidil pakutavate teenuste parandamiseks. Kogutud andmeid võib kasutada ka varjunime all kasutajaprofiili loomiseks. Sel eesmärgil võidakse kasutada küpsiseid. Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse veebisaidi külastaja brauseri vahemällu. Küpsised võimaldavad tuvastada, millist brauserit külastaja kasutab. Etrackeri tehnoloogiaga kogutud andmeid ei kasutata veebisaidi külastaja identiteedi tuvastamiseks ega panda kokku varjunimega külastaja isikuandmetega, kui kõnealune isik ei ole selleks eraldi luba andnud. Andmete kogumist ja talletamist saab tulevasi teenuseid silmas pidades igal ajal tühistada.

Kui te ei näe asjakohast nuppu, siis desaktiveerige reklaamiblokker ja laadige veebisait uuesti.

2. Teenused

2.1 Kontaktivorm

Meie veebisaidil on kontaktivorm, mille kaudu saate võtta meiega ühendust, kui soovite oma küsimustele vastuseid. Sellisel juhul talletame teie ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi, et saaksime teiega ühendust võtta. Kui annate meile oma telefoninumbri, vastame teie päringule hea meelega telefoni teel.

Kõiki andmeid kasutatakse üksnes teie päringule vastamiseks. Andmeid ei kasutata müügitegevuseks ega reklaami eesmärgil.

Teavitame teid meelsasti kõigist andmetest, mida teie kohta talletanud oleme. Lisateavet lugege palun punktist „Kontakt”.

 

3. Sotsiaalvõrgustikud

Ka meie sotsiaalvõrgustikus (Facebook, Youtube) asuv leht pakub teile laialdasi isiklikke tugiteenuseid ja võimalust meiega kontaktis olla. Need sotsiaalmeediateenused koguvad samuti teie isikuandmeid, näiteks teavet teie loodud profiili kohta. Ka koguvad need teavet kolmandate isikute veebilehtedele paigaldatud sotsiaalmeediapluginate kaudu.

Kui saadate meile päringu mõnelt selliselt sotsiaalmeedia platvormilt, edastame selle asjaomasele osakonnale. Kogutud andmeid kasutatakse üksnes teie päringule vastamiseks ega edastata kolmandatele isikutele.

Kui soovite meiega sotsiaalmeedia kaudu ühendust võtta, peate esmalt liituma vastava teenusega. Teenuseid pakkuvad ettevõtted koguvad, talletavad ja kasutavad vajaduse korral teie isikuandmeid. HiPP ei saa selliste andmete liiki, ulatust ega töötlemist mõjutada. Sama kehtib sotsiaalmeediasse üles laaditud piltide/videote kohta. Pange tähele, et sellekohased õigused võivad kanduda üle sotsiaalmeedia teenusepakkujatele. Üksikasjad leiate asjaomase teenusepakkuja kasutustingimustest ja privaatsuspõhimõtetest.

Järgmisi teenuseid pakuvad Ameerika Ühendriikides asuvad ettevõtted:

Facebook Inc. (1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA)

Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA)

Kui avate meie veebisaidile kuuluva lehe, millel on mõni selline plugin, loob teie brauser otseühenduse asjaomaste ettevõtete serveritega. Plugina sisu edastatakse otse teie brauserisse ja integreeritakse veebisaidiga. Seetõttu pole meil mingit mõju selle üle, kui palju andmeid kõnealused ettevõtted nende pluginate abil salvestavad. Teave, mida me teile anname, põhineb meie praegustel teadmistel:

Pluginaid integreerides saavad asjaomased ettevõtted teada, et olete külastanud teatavaid meie internetilehekülgi. Kui olete mõne eelmainitud ettevõtte teenusesse juba sisse logitud, seostatakse teie külastus kontoga, mille olete nende juures loonud. Kui kasutate pluginaid, edastab brauser selle teabe otse vastavale ettevõttele, kes selle salvestab. Isegi kui te pole ühegi eelmainitud ettevõtte kasutajaks registreerunud, on võimalik, et nad saavad teada ja salvestavad teie IP-aadressi.

Seega pole välistatud, et need ettevõtted tuvastavad iga meie veebisaidi külastaja tema IP-aadressi ja kasutatud URLi põhjal, isegi kui külastaja pole vastavatel pluginatel klõpsanud ega loonud ettevõtte saidil kasutajakontot.

Et saada teada, milleks ja mil määral need ettevõtted andmeid koguvad, töötlevad ja kasutavad, millised on teie asjakohased õigused ja võimalused ning millised seaded teie isiklikku ruumi kaitsevad, lugege Facebooki privaatsuspõhimõtteid:

www.facebook.com/policy.php

 

4. Kontakt

HiPPi kontserni andmekaitseametnik:
A. Maier
E-post: datenschutz(at)hipp.de

Georg-HiPP-Straße 7
85276 Pfaffenhofen