Järk-järgult imetamise meistriks

Rinnapiim on lapsele kõige loomulikum toit. Kuid ka imetamist peab õppima, nii nagu sünnituse ajal tuleb õppida õigeid hingamistehnikaid. Kui te tunnete imetamise suhtes ebakindlust, on hea mõte paluda ämmaemandal koduvisiidile tulla.

Oluline teada:

  • Pakkuge lapsele rinda siis, kui ta on näljane. See saadab teie piimanäärmetele signaali piima juurde toota. Nii toodavad näärmed piima lapse vajaduste järgi.
  • Leidke imetamiseks mugav ja vaikne koht, kus teid ei segata.
  • Lapse pea peaks toetuma teie käeõndlale ja tema keha teisele käsivarrele, mis asub madalamal. Toetage käelabaga lapse istmikku. Asetage vaba käe pöial rinna areoolist ülespoole ja teised sõrmed allapoole. Juhtige laps rinna juurde ning jälgige, et ta nina jääks vabaks.
  • Lapse õige rinnale asetamine on oluline: puudutage rinnanibuga kergelt imiku huuli, kuni ta oma suu avab. Jälgige, et laps nibu ei lutsutaks – nii võivad nibud valusaks muutuda. Lapse suu peaks katma enamiku nibuareoolist. Ainult nii saab laps korralikult süüa ja teie nibud ei muutu valusaks.
  •  Laske lapsel alati esmalt üks rind tühjaks imeda – kui see on peaaegu tühi, suureneb piima rasvasisaldus. See kaloririkas piim sisaldab lapsele vajalikke rasvhappeid ja täidab kõhtu. Hiljem pakkuge lapsele ka teist rinda ja lubage tal süüa nii palju, kui ta soovib. Järgmisel imetamiskorral alustage viimasena pakutud rinnast. See soodustab piima tootmist.
  • Lapse rinnalt tõstmiseks asetage oma väike sõrm lapse suunurga ja nibu vahele, mis vabastab nibu vaakumist. Seejärel saab lapse kergesti rinnalt ära tõsta.
  • Ärge heitke meelt, kui imetamine alguses ei õnnestu. Teie ja teie laps olete ainulaadne, kordumatu meeskond. Tõenäoliselt peate ka teie, nii nagu iga meeskond, enne täiusliku koostöö saavutamist pisut harjutama. Andke endale ja oma kehale aega ning säilitage rahu. Teie ämmaemand pakub teile meeleldi nõuandeid ja tuge. Kasulikke nõuandeid leiate ka meie imetamisvideost.