Ökotasakaalu sisendid

Taastuvenergia kasutamine

Üle 80% Pfaffenhofeni peakorteris kasutatavast energiast pärineb taastuvatest energiaallikatest. Alates 2001. aastast on kogu HiPPi tehase kütte-, sooja vee ja auruvajadus kaetud kliimaneutraalse biomassi (hakkpuidu) kasutamisega. Kasutatav elektrienergia on täielikult CO2-neutraalne roheline elekter hüdroelektrijaamadest – ilma tuumaenergiata. Alates 2000. aastast on viidud ellu kuus päikeseenergia projekti, mis toodavad 436 m² kollektoripinnal päikeseenergiast kokku 52 800 kWh elektrit aastas. Kõik orgaanilised jäätmed lähevad põllumajanduslikesse biogaasijaamadesse. Igal aastal toodetakse sel viisil 2 miljonit kWh elektrit.

Oma mahepõllundusega kaitseme pinnast ja põhjavett.

HiPP on suurim bioloogiliste toorainete töötleja kogu maailmas. HiPPi jaoks toodab mahepuuvilju, maheköögivilju ja maheliha enam kui 6000 põllumajandustootjat paljudest riikidest.

Vesi – looduse varandus ja eluallikas

Puhta joogivee puudus muutub üha suuremaks probleemiks. Ajad, mil vett peeti lõpmatuks allikaks, on lõppemas. Seetõttu tuleb vett kokku hoida sama palju kui muid piiratud loodusvarasid. Tööstussektorit ja kodumajapidamisi kutsutakse üles kasutama vett säästvat tehnoloogiat ja vältima tarbetut kulutamist.

HiPPis tunnistati seda vajadust juba varakult ja võeti kasutusele sobivad meetmed. Veekulu vähendati 22,8 m³-lt toodetud tonni kohta 1971. aastal 7,5 m³-ni tootetonni kohta 2011. aastal. See saavutati muu hulgas tänu optimeeritud veeringlusele tootmises ja ringleva veega CIP-puhastamisele. Üldiselt hoolitseb HiPP selle eest, et vett võimalikult palju korduskasutataks.

HiPPi kaevuvesi

Pfaffenhofeni tehasel on oma puurkaev. Georg Hippi allikast ammutatakse parimat, rikkumata kvaliteediga eksklusiivset joogivett. See on puhas allikavesi, mis tuleb otse Alpidest ja tõuseb 154 m sügavuselt HiPPi ruumidesse.

Looduslik mineraalvesi on tõeline kõrgeima kvaliteediga ja puhtaim looduslik varandus. HiPP ammutab allikast vaid osa vett. Ülejäänu kulgeb maa all, et ühineda Doonau jõega.