Milline lisatoit minu imikule sobib ja millal tuleks sellega alustada?

Esimesel neljal kuni kuuel elukuul piisab imikule täielikult ainult rinnapiimast. Lisatoiduga alustamisel tasub meeles pidada, et teaduslike uuringute kohaselt soovitatakse allergiariskiga imikutele anda samasugust lisatoitu kui lastele, kellel ei ole suurenenud allergiariski.

Toimige lapse arengust lähtuvalt ja alustage lisatoidu pakkumisega kõige varem alates neljandast elukuust ja hiljemalt kuuendal elukuul. Lisateabe saamiseks pidage nõu oma lastearstiga. Lisatoiduga hiljem alustamine ei paku allergia tekke eest paremat kaitset.

Allergia ennetamise seisukohast ei sea ka uuemad teadusuuringud lisatoidu valikule mingeid piiranguid. Siiski on mõistlik lapse toidusedelisse lisatoitu lülitada järk-järgult – seda eriti nende laste puhul, kellel on risk mõne allergia tekkeks. Väheste koostisosadega toodete abil saate lapsele hõlpsasti järkjärgulise toitumiskava koostada. HiPP on loonud erilised tooted: need koosnevad vaid mõnest valitud põhitoiduainest, mis moodustavad ka eraldi võttes omaette eine. Me kasutame ainult selliseid koostisosi, mis väga harva ise allergiat põhjustavad. 

Tervislik, kergesti seeditav ja toitev

Alustage lihtsa koostisega toodetest (tunnete need ära pakendil oleva rohelise A järgi). Need tooted (näiteks HiPP kõrvitsapüree ja HiPP pastinaagipüree) sisaldavad vaid mõnda koostisosa ja rikastavad lapse toidusedelit järk-järgult (vt jaotist "Milles seisneb HiPPi etappideks jaotatud toitumiskava?”). Nii on imikul piisavalt aega uute toiduainetega ükshaaval harjuda ja teie saate jälgida, millised toiduained põhjustavad probleeme ja millised mitte.