Kas sööte kahe eest?

Raseduse ajal peab teie keha paljuga toime tulema

40 rasedusnädala jooksul peab teie keha palju tööd tegema. Teie beebi toitub nabaväädi kaudu ja ta peab pidevalt toitaineid saama. Lühidalt öeldes on teie keha erakordses seisus ning töötab täisvõimsusel. Nüüd on tervislik toitumine sama tähtis kui arstlikud läbivaatused ja piisav värskes õhus liikumine.

Oluline on piisavas koguses toitainete saamine

Kõik vajalikud toitained saab loode ema verest ja kui vaja, kasutab ta ära kõik oma või ema reservid. Foolhape, jood ja raud on lapse vaimse ja füüsilise arengu seisukohalt hädavajalikud. Kui neid on piisavalt, läheb emal ja lapsel hästi. Seega on korralik toitumine kasulik nii emale kui ka lapsele.

Pöörake tähelepanu ka sellele, et imetamine on vaevanõudev tegevus, seega peaksite sel ajal kindlasti tasakaalustatult toituma ja piisavas koguses toitaineid saama.

Vana ütlus kahe eest söömise kohta on vanade naiste loba

Ütlus, et süüa tuleb kahe eest, on vanade naiste loba. Esimesel kolmel kuul ei vaja lapseootel naised lisakaloreid. Alles hiljem, umbes neljandast kuust alates, peaksite päevas tarbima 250 kcal lisaks. See vastab ühele kausitäiele müslile või võileivale.

Kuidas saaksite tervislikult toituda? Kõik oleneb toidu koostisest. See tähendab, et menüü peaks olema võimalikult vaheldusrikas ning tagama vajalikud vitamiinid ja mineraalid ilma lisakaloriteta. Tähtis ei ole mitte kogus, vaid kvaliteet.

Selles kontekstis räägivad spetsialistid suure energiasisaldusega toitainetest. Lihtsalt öeldes koosneb ideaalne rasedusaegne menüü igapäevastest puuviljadest, juurviljadest, salatist, kartulitest, täisteratoodetest, väikese rasvasisaldusega piimatoodetest, regulaarselt merekalast, et saada oomega-3-rasvhappeid, ja aeg-ajalt väikese rasvasisaldusega lihast. Samuti on tähtis piisavas koguses juua.

Isegi kui toitute tervislikult, ei pruugi te kõiki toitaineid piisavas koguses saada. Sageli esineb puudujääke, eriti foolhappe, joodi ja pikaahelalise oomega-3-rasvhappe DHA osas.

Seepärast soovitavad toitumisasjatundjad tarbida rasedate ja imetavate naiste vajaduste järgi väljatöötatud toidulisandeid. Palun konsulteerige selles küsimuses oma günekoloogiga.

Parem vähem, aga sagedamini

Ärge sööge rohkem kui tavaliselt. Sööge paremini. Te võite süüa kõike, mida soovite, aga toidukorrad peavad olema korralikult päeva peale ära jaotatud:

  • tervislik, ka peekonit või vorstikesi ja muna sisaldav hommikusöök;
  • peamine söögikord lõuna ajal;
  • õhtul midagi väikest ja kerget;
  • üks või kaks väikest vahepala.

Toidukordadevaheliseks tervislikuks suupisteks sobivad hästi HiPPi kerged, rohkelt vitamiine sisaldavad lisasuhkruta puuviljapurgitoidud HiPP Mild Fruit.

Soovitused toidurühmade kaupa

  Puuviljad Köögiviljad Täistera-tooted Liha Kala Piima-tooted Taime-rasvad
Foolhape  
       
B-vitamiinid  
 
 
C-vitamiin
         
Raud