Toitumiskava alates 6. elukuust

Rinnapiim niikaua kui teie ja teie laps seda soovite.

* Alustage lisatoiduga olenevalt lapse arengust, kõige varem pärast neljandat ja hiljemalt pärast kuuendat elukuud. Pakkuge lapsele erinevaid putrusid, millega tagate talle mitmekesise toiduvaliku.

Kas teie laps on seni saanud ainult rinnapiima või piimasegu (lutipudelist)?

Sellisel juhul harjutage teda järk-järgult lisatoiduga (kõige varem alates neljandast ja hiljemalt kuuendast elukuust). Sobivad HiPPi tooted on märgistatud kirjaga „alates neljandast elukuust”.

Kas te olete lisatoiduga alustanud pärast neljandat kuni kuuendat elukuud?

Jah – teie laps sööb terve eine lusikaga? Siis võite lapse toidusedelisse lisada teise toidu, toitva õhtuse piima-teraviljapudru. Kolmanda lisatoiduna soovitatakse pärastlõunast teravilja-puuviljaputru.

Varahommik ja hilishommik: andke lapsele rinnapiima või HiPP 2 jätkupiima.

Lõunane toidukord: lõuna ajal võite imikut toita menüü järgi. HiPPil on palju menüüsid, mis pakuvad lapsele mitmesuguste maitsetega toitusid. HiPPi menüüd sisaldavad liha-, kala- ja taimetoite. Võrreldes menüüdega pärast imiku neljandat elukuud sisaldavad menüüd alates kuuendast elukuust veidi jämedama tekstuuriga toite. Seda põhjusel, et üleminek tükilisele toidule alates kaheksandast elukuust oleks kergem.

Magustoiduks soovitame paari lusikatäit C-vitamiini rikast puuviljapüreed. C-vitamiin aitab organismil lihast saadud väärtuslikku rauda omastada. 

Pärastlõunane toidukord: pärastlõunal võite lapsele anda rinnapiima või HiPPi piimasegu. Lisaks piimale võite lapsele pakkuda mõne lusikatäie HiPPi puuviljapüreed teraviljadega.

Õhtune toidukord: see on teine lisatoidukord ja õhtust piimakorda asendab nüüdsest piima-teraviljapuder. HiPPi pudrud Head ööd! ei sisalda lisatud suhkrut ning sobivad suurepäraselr toitvaks õhtuseks eineks. Kasutage kas valmisputru (purgis) või pudrupulbrit, mida tuleb segada veega.

Teie laps soovib nüüdsest ka rohkem juua. Laps võib koos esimese pudrutoidukorraga ka joomist harjutada, kuid ärge sundige teda tagant. Esialgu piisab ka väikestest lonksudest. Hiljemalt kolmanda lisatoidukorra lülitamisel toidusedelisse tuleks lapsele igal toidukorral midagi juua pakkuda. Lapse janu kustutamiseks sobivad kõige paremini vesi ja magustamata teed. Jälgige, et laps jooks vajaliku vedelikuhulga kiiresti, mitte ei imeks lutipudelit pikka aega.

Et leida ülesse õige HiPP tooterühm otsi toodet riiulist järgmiste värvikoodide alusel: