Piimasegud
Millal ma peaksin lapse toidusedelit muutma? Millises vanuses lapsele võib lehmapiima pakkuda?
Üleminek teisele piimasegule on võimalik, kuid see pole tingimata vajalik. Teie laps saab kõiki olulisi toitaineid kõikide HiPPi piimasegude puhul. Loomulikult peab silmas pidama, et kui laps jõuab sobivasse ikka, tuleb piimasegu kombineerida võõrutustoiduga. Kõige olulisem on see, et teie laps on valitud piimaseguga rahul ja tema kõht on täis. Teisele piimasegule üleminek ei ole keeruline, kui järgitakse lapse vanusest tulenevaid toitmissoovitusi.
Muudatusi tuleb teha pikkamööda – suurendage iga päev uue piimaseguga toidukordade arvu. Nii saab lapse seedeelundkond uue piimaseguga harjuda ja teie otsustada, kas uus piimasegu sobib lapsele või mitte. Pidage meeles, et kaht eri tüüpi piimasegu ei tohi ühte pudelisse kokku segada.
Esimesel aastal ei tohiks anda lapsele lehmapiima puhtal kujul (lutipudelist), küll aga võib seda anda väikeste kogustena toidu sees.
Veidi vanemale lapsele soovitavad asjatundjad anda hommikusöögiks väikelaste jätkupiima kas koos müsliga või kruusist joogina. Väikelaste jätkupiim on lastele sobiva vähendatud valgusisaldusega ning sisaldab olulisi vitamiine ja mineraale, mida on vaja lapse tervislikuks arenguks.
Kui kaua võib last piimasegudega toita?
HiPPi piimasegud (nt HiPP 1) sobivad kõige paremini imikutele vanuses 0–6 elukuud, samas kui jätkupiimasegusid (nt HiPP 2) võib kasutada alates lapse kuuendast elukuust.
Jätkupiimasegud sisaldavad piimasegudest rohkem rauda, et tagada lapsele alates kuuendast elukuust piisav rauavaru. Piimasegu väljavahetamise aja kohta ei kehti kindlaid reegleid. Piima- ja jätkupiimasegusid võib anda senikaua, kuni laps seda vajab.
Piimasegu on täisväärtuslik toit, mille peab alates neljandast elukuust järk-järgult asendama tasakaalustatud toidusedeliga.
Kui teie laps on üle ühe aasta vanune, peaks piim olema osa toidukorrast. Selleks sobib väga hästi HiPPi Junior väikelaste jätkupiim. See on valmistatud silmas pidades väikelaste toitumisvajadusi ning eelistatult võiks seda lapsele pakkuda lehmapiima asemel toidukorra osana – nt koos võileiva või müsliga või ka tassist joogina. Pidage meeles, et hiljemalt teise eluaasta alguseks peaks laps oskama piima ja teisi vedelikke tassist juua. See soodustab uute oskuste õppimist, hoiab ära pidevat imemist ja kaitseb lapse hambaid kaariese eest.