Mis on oomega-3?

Laste toitumise uuringukeskus Saksamaal (Forschungsinstitut für Kinderernährung) soovitab imiku toidusedelisse lisada rapsiseemneõli, kuna see sisaldab rohkelt oomega-3-rasvhappeid.

Me kõik teame: et imiku tervislikuks arenguks on talle kõige olulisem ema ja isa armastus ning hool. Imik areneb füüsiliselt ja vaimselt kõige jõudsamini siis, kui ta saab maailma avastamisel armastavat tähelepanu ja tuge. Sellegipoolest on ilmselge, et õige toitumine ja tasakaalustatud toidusedel mängivad lapse arengus tähtsat rolli. 

Seetõttu pööratakse ka oomega-3-rasvhapetele aina suuremat tähelepanu.  

Oomega-3-rasvhapped on olulised väikelaste aju- ja närvirakkude arenguks. Lapse kahe esimese eluaasta jooksul areneb ja kasvab tema aju väga kiiresti, mistõttu ongi oomega-3-rasvhapete korrapärane manustamine niivõrd tähtis.

Rapsiseemneõli oomega-3-rasvhapete allikana: rapsiseemneõli on üks parimaid oomega-3-rasvhapete allikaid. Rapsiseemneõlis leidub väga suurel hulgal oomega-3-rasvhappeid – kümme korda rohkem kui näiteks oliiviõlis. Rapsiseemneõli rasvhappeline koostis aitab organismil vajalikke oomega-3-rasvhappeid väga hästi omastada. Maheda maitsega rapsiseemneõli ei muuda imikutoidu maitset, mis on meie väikestele gurmaanidele kindlasti meeltmööda.

Ka HiPPi köögiviljapüreed ja menüüd sisaldavad maherapsiseemneõlist saadud oomega-3-rasvhappeid. Nii saab teie laps juba alates neljandast elukuust HiPPi köögiviljapüreede ja menüüde kaudu maherapsiseemneõlis sisalduvaid oomega-3-rasvhappeid. HiPP rõhutab taas kord oma lubadust kasutada imikutoitudes vaid parimat toorainet. Ka HiPPi mahetootmisel põhinev jätkupiimasegu sisaldab mahetoorainest saadud oomega-3-rasvhappeid. Te võite kindel olla, et teie laps saab enda vanuserühmale loodud lisatoidust kõiki vajalikke toitaineid.

Küsimus Claus Hippile:

Kas Te tagate mahekvaliteedi isegi rapsiseemneõlile?

Otse loomulikult. Oleme pühendunud mahetoidule ja meie tooraine on parima mahekvaliteediga. See kehtib ka rapsiseemneõli kohta. Mahepõllumajanduse nõuete kohaselt on geneetiline muundamine mahetootmises välistatud. Isiklikult olen seisukohal, et geneetiliselt muundatud toiduaineid ei tohiks toidus, aga eriti imikutoidus üldse kasutada.

Seisan selle eest oma nimega.


Oomega-3-rasvhappeid sisaldavate purgitoitude kohta :

HiPP köögiviljad

HiPP menüüd