Kas imik vajab ka öösel süüa?

Igal lapsel on individuaalne une- ja söögirütm ning -vajadus.  Vastsündinud imikud ei suuda esimestel elunädalatel päeval ja ööl vahet teha. Imik ei ole alguses lihtsalt harjunud pikemat aega ilma toiduta olema. Emaüsas sai ta igal ajal süüa, nii ööl kui ka päeval. Seega peate imiku esimestel elunädalatel olema valmis paljudeks öisteks „väljakutseteks”.

Kui kasutate piimasegu, võite imikut partneriga kordamööda toita. Teil on see eelis loomulikult ka siis, kui pumpate õhtul rinnapiima välja ja hoiate seda külmikus (kuni kaks päeva korralikult suletud anumas temperatuuril +4..+6 °C).

Alates kolmandast elukuust pikeneb aeg lapse toidukordade vahel, seetõttu magab laps ka öösel kauem ja päeval vähem.  Esimese eluaasta teisel poolel ei vaja lapsed enam öösel süüa, sest selles eas nihkub terve lapse näljatunnetus ja söömisvajadus täielikult päevasele ajale.

Piimapuder enne ööund

Viimaseks eineks enne ööund sobib hästi piimapuder, mis täidab imiku kõhtu pikemaks ajaks kui rinnapiim või piimasegu.
HiPPi Head ööd! piimapudrupulbritele tuleb lisada vaid vesi. Samuti võite kasutada Head ööd! piimaputrusid purkides - need on juba söömiseks valmis ja maitsevad hästi nii soojalt kui ka külmalt. Valmis piimapuder sisaldab samuti jätkupiimasegu ja täisteravilju.

Laps peab päeval kõhu täis saama

Et laps ei tunneks öösel nälga, on peale toitva õhtuse eine tähtis ka üleüldine küllaldane toitumine päeva jooksul. Selleks, et laps magaks kogu öö rahulikult, on oluline pakkuda talle päeval piisavalt toitvaid eineid. Üritage öise toidukorra energiasisaldus nihutada päevasele ajale. Pakkuge lapsele lõunaeinet, mis sisaldab köögivilju ja liha. Sellest ei piisa, kui asendate ühe piimakorra vaid ühe purgi köögiviljapüreega. Lisatoiduga alustamise eas ja senikaua, kuni teie laps ei suuda tervet toiduportsjonit korraga ära süüa, võite talle pärast lisatoidukorda piima pakkuda, kuni lapsel saab kõht täis. Kogemused näitavad, et lapse piimavajadus väheneb järk-järgult ja piimakord asendub täielikult pudruga.

Imiku võõrutamine öistest toidukordadest

Öised toidukorrad võivad muutuda pelgaks harjumuseks, millest imik ei taha loobuda. Kui imik ärkab öösel üles, soovitame talle anda sukruta teed või keedetud vett. Ärge pakkuge talle süüa. Öised toidukorrad ei lase imikul korralikult magada ja samuti võivad need kahjustada tema esimesi väikeseid hambaid, kuna on ebatõenäoline, et neid pärast öist sööki puhastatakse. Sellest harjumusest vabanemiseks on loomulikult vaja varuda aega ja kannatust, kuid hella järjepidevusega saavutate oma eesmärgi kindlasti.