Imiku nahk

Mis teeb imiku naha eriliseks?

Imikul on palju õhem nahk kui täiskasvanul, samuti ei ole tema naha sarvkiht nii tihe ja vastupidav. Naha vastupanuvõime saasteainetele ei ole veel hästi välja kujunenud ja nahk on seega keskkonnamõjudele vastuvõtlikum.

Vastsündinute naha loomulik kaitsev happekiht kujuneb välja esimeste elunädalate jooksul ning ka vanematel lastel uueneb see kiht aeglasemalt kui täiskasvanutel. Naha happekiht kaitseb meid bakterite ja haigustekitajate eest.

Võrreldes täiskasvanu nahaga sisaldab lapse naha sarvkiht rohkem niiskust. Samas on rasueritus palju väiksem. See tähendab, et imiku ja väikelapse nahka katab väga õhuke vee-rasva kiht, mis võib kergesti kuivada. Samuti on nahk külmale ja vigastustele vastuvõtlikum.

Miks üldse peaks imikutele mõeldud nahahooldustooteid kasutama?

Pärast sündi peab imiku nahk kiiresti uue keskkonnaga kohanema. Nahk, mis on olnud mitu kuud ümbritsetud looteveega, peab kohanema õhu ja keskkonnamõjudega.

Pikka aega arvati, et vannitooted ei tee imiku nahale head. Tänapäeval teame, et ainult veega pesemine kuivatab imiku nahka. Kuna imiku nahk on väga tundlik, ei tohi pesemisel kasutada täiskasvanu nahahoolduseks mõeldud tooteid.

Sellel põhjusel oleme välja töötanud erilise tootesarja HiPP Babysanft, mis ei sisalda vähemalgi määral soovimatuid aineid ja mis arvestab imiku tundliku naha vajadustega.