Metafolin® – rinnapiimast inspireeritud folaadiallikas

Ilmselt tead Sa foolhapet juba raseduse ajast, kuna see B-rühma vitamiin mängib tähtsat rolli Sinu lapse arengus kogu raseduse jooksul.

See on oluline ka pärast sündi ja mitte ainult raseduse ajal. Keha vajab foolhapet peamistel arenguetappidel, eriti rakkude jagunemiseks ja kasvamiseks. Seega on foolhape asendamatu "ehituskivi" Sinu lapse normaalseks arenguks.

Foolhape, folaat ja Metafolin® - kuidas on need omavahel seotud?

Foolhape on folaadi sünteetiline, tööstuslikult toodetud vorm. Folaati esineb looduslikult taimsetes ja loomsetes toiduainetes ning ka rinnapiimas. Looduslik folaat suudab imenduda ja keha saab seda kohe kasutada – foolhape tuleb aga enne muuta/metaboliseerida folaadiks.

Kas teadsid?

Nimetus foolhape/folaat tuleb ladinakeelsest sõnast „folium“ (leht). Esimest korda saadi seda B-rühma vitamiini spinatilehtedest.

Mis eristab Metafolin®-i tavalisest foolhappest?

Metafolin® on looduslikult kehas esineva folaadi kaltsiumisool ja seega sammu võrra arenenum tavalisest foolhappest, mida kasutatakse praeguseni tavalistes piimasegudes.
Metafolin® on folaadi looduslik kvaliteetne vorm ja rinnapiimas leiduva loodusliku folaadi üks komponent. See tähendab, et Metafolin®-i koostisosi leidub ka rinnapiimas.

Loe lähemalt rinnapiimas sisalduvate koostisosade kohta

Metafolin® on beebi kehale koheselt omastatav

Nagu folaat rinnapiimas on Metafolin® kohe kehale omastatav – see on n-ö kasutusvalmis. Foolhappe ainevahetus on palju keerulisem, kuna keha peab selle enne kasutamist aktiveerima – erinevalt folaadist või Metafolin®-ist, mida beebi keha suudab omastada kohe.

Loomulik folaadiallikas Metafolin® tagab kerge imendumise ja olulise folaadi kasutamise kõigile.

Metafolin® on registreeritud kaubamärk, mis kuulub ettevõttele Merck KGaA, Darmstadt, Saksamaa.