Saage D-vitamiini 7 päeval nädalas

Lapsed ei saa piisavas koguses D-vitamiini vähemalt seitse kuud aastas ...

Teie laps avastab ümbritsevat maailma ja muutub üha aktiivsemaks. Et kasvav laps areneks normaalselt, vajab ta D-vitamiini, mis on väga tähtis luude ainevahetuses ja seega toetab tervete luude moodustumist.

Viimased uuringud aga näitavad, et meie piirkonna lapsed ja teismelised ei saa piisavas koguses D-vitamiini.*

Kui vaid seitsmest päikesekiirest aastas piisaks ...

D-vitamiin on ainus vitamiin, mida meie keha suudab ise nahas moodustada. D-vitamiini tootmiseks vajab nahk päikesevalgust, mida aga teatud ajal, näiteks talvekuudel, napib. Seetõttu saavad rinna- ja/või pudelipiimal imikud profülaktilist D-vitamiini lisandit. D-vitamiin on terve arengu oluline tegur kõigis lapse kasvuetappides.

Isegi seitse muna päevas pole piisav ...

Kahjuks sisaldavad vaid mõned toiduained suures koguses D-vitamiini. Seega on keeruline tagada, et väikelaps saab vajaliku päevakoguse üksnes toidust. Just seepärast on piimasegu HiPP 3 JUNIOR COMBIOTIC® parim võimalik spetsiaalselt rikastatud D-vitamiini allikas.

Teoreetiline vajalik toidukogus:

(ilma päikesevalguseta)

Mis aitab kaasa tugevate luude arengule?

D-vitamiini ja kaltsiumi sisaldava toidu söömine: kaltsiumi omandamiseks tuleks tarbida näiteks spinatit või brokolit ning D-vitamiini saamiseks rasvast kala.

Treenimine ja lihaste tugevdamine, näiteks laste võimlemine. Peale õige toitumise aitavad luid tervena hoida treenimine ja lihaste tugevdamine.

Väljas mängimine: välimängud, nagu kull ja keks, või pallimängud. Väljas värskes õhus ja päikese käes mängimine ei ole lastele mitte ainult lõbus, vaid aitab kaasa ka tervete luude arengule. Kui Teie laps mängib õues, veenduge, et ta nahk on päikese eest kaitstud.

* Allikas: VELSi, KiGGSi ja GRETA uuring.