Kas imikutele võib ka kala anda?

Jah, kala on kvaliteetne toiduaine, mis kuulub enamiku eurooplaste toidulauale. Ka väikelaste toidusedelis on see omal kohal.

Kala peaks sööma korrapäraselt, kuna see sisaldab väärtuslikke toitaineid. Merekalad sisaldavad joodi, olulist mikroelementi, mis on hädavajalik kilpnäärme normaalseks talitluseks. Jood on äärmiselt tähtis ka imikute arenguks. Lõhe sisaldab rohkesti väärtuslikke oomega-3-rasvhappeid, mis on olulised aju- ja närvirakkude arenguks.

Söömisharjumused kujunevad välja juba väga varajases eas. Seetõttu on oluline harjutada imikuid tervisliku toiduga, mis sisaldab ka kala.

Me oleme merekalu oma toodetes kasutanud juba väga pikka aega ja seni pakkunud kalaga eineid 8–12-kuustele lastele. Nüüd oleme välja töötanud kaks uut ja maitsvat lõhega einet, üks neist alates neljakuustele imikutele ja teine imikutele alates 12. elukuust. Need eined mitmekesistavad tunduvalt teie lapse toidusedelit. Laps peaks kala sööma korra nädalas.

Kala võivad süüa isegi allergiariskiga imikud, kes on jõudnud ikka, mil tuleb alustada lisatoiduga. Seda põhjusel, et allergiariskiga imikutele soovitatakse anda samasuguse koostisega lisatoitu kui allergiariskita imikutele. Usutakse isegi seda, et kala lisamine imiku toidusedelisse võib aidata allergiat ennetada.

 

Võib-olla küsite endamisi: kust pärineb HiPPi toitudes kasutatav kala?

Meie toitudes sisalduv lõhe pärineb reguleeritud aretusega kalakasvandusest. Kalakasvandus on üha tähtsam alternatiiv klassikalisele avamerepüügile, kuna see aitab paljudes veekogudes ülepüüki vähendada.

Merekalu, nt Alaska pollakit püütakse avamerest ja püügialad paiknevad valitud avamerepiirkondades. Kala püütakse ja sertifitseeritakse Merehoolduse Nõukogu (Marine Stewardship Council, MSC) eeskirjade järgi. Nii tagab HiPP otstarbeka ja jätkusuutliku kalapüügi, aitab säilitada kalavarusid ja vältida ülepüüki ookeanivetest.

Kala töödeldakse värskelt ja sügavkülmutatakse edasiseks töötlemiseks. Enne kui kala jõuab purki, kontrollitakse seda meie laborites väga hoolikalt.