Kas imikud vajavad tõesti liha?

Ühest küljest on selge, et imikud saavad lihast toitaineid, mida on mujalt väga keeruline saada.

Teisalt on mõningatel vanematel liha kvaliteedi suhtes kahtlusi, eriti pärast paljusid skandaale.

Sellele dilemmale leidub lahendus.

Toitumisteadlased on üksmeelel: imikud vajavad liha umbes kuuendast elukuust alates. Selleks ajaks on nende emaüsas kogutud rauavarud ammendunud ning nüüd tuleb neid täiendada väliste allikate kaudu.

Miks me peaksime rauda ammutama just lihast?

Lõppude lõpuks, rauda leidub ju ka mitmesugustes köögi- ja teraviljades! Taas kord annavad toitumiseksperdid imikute toidusedelit puudutava lihtsa selgituse: liha sisaldab rauda, mida väikelapse organism suudab väga kergesti omastada.

Nüüd võib teil olla järgmine küsimus: miks on raud tervislikuks arenguks nii tähtis? Kas rauda on ilmtingimata vaja? Imiku puhul mõjutab selle elemendi puudujääk tema tervist. Raud kuulub punaste vereliblede koostisesse ja need aitavad organismis hapnikku transportida.

Tähtis teada: on oluline teada, et kõik rakud vajavad hapnikku, seda eriti siis, kui organism kasvab kiiresti. Rauapuudus muudab inimese kahvatuks ja jõuetuks ning tervislikuks arenguks vajalik n-ö tõukejõud on puudu. Kõige rohkem hapnikku vajavad ajurakud. Kui rauda napib, on ka imiku väikeses peas vähem tegevust.