Õrn massaaž

Regulaarne massaaž ja intensiivne hooldus teevad teie nahale head

Eriti raseduse ajal on massaažil ja intensiivsel nahahooldusel positiivne mõju naha elastsuse säilitamisel. Et aidata kõhu, puusade ja rindade nahal rasedus ilma nähtavate tagajärgedeta üle elada, soovitame neid alasid juba raseduse algusest alates regulaarselt masseerida ja nende eest korralikult hoolitseda. On tõestatud, et regulaarne massaaž soodustab naha vereringet ja ainevahetust ning aitab säilitada naha elastsust.

Kõhumassaaž

Kandke massaažiõli laiale nahapinnale. Kui teie kõht ei ole veel väga suur, soovitame proovida õrna näpistavat massaaži, mis aitab sidekoel õrnalt lõdvestuda.

Võtke ettevaatlikult pöidla ja nimetissõrme vahele väike nahapind ja tõmmake seda ettevaatlikult kõrgemale. Võite nahka õrnalt sõrmede vahel rullida. Pigistage lühidalt, laske lahti ja siluge nahka. Jätkake ringjate liigitustega kogu kõhu ulatuses.

Pange tähele!

Kui teil on enneaegse sünnituse oht, peaksite enne intensiivse massaaži tegemist pidama nõu ämmaemanda või arstiga, kuna massaaž võib soodustada ebasoovitavaid emaka kokkutõmbeid. 

Kui teie kõhunahk on juba rohkem pingul või kui te enam näpistavat massaaži ei naudi, võite õli lihtsalt nahale kanda ja selle siis õrnalt sisse hõõruda või mudida. Liikuge sõrmeotstega ringjaid liigutusi tehes kõhu keskpaiga poole, alustades kas külgedelt või kõhu allosast. 

Parim viis venitusarmide ennetamiseks on masseerida kõhu, puusade ja reite piirkonna nahka kaks kuni kolm korda päevas, alustades sellega hiljemalt kolmandal raseduskuul.

Võite oma kõhtu masseerida ka kuiva flanellriide või pehme kehaharjaga.

Rinnamassaaž

Raseduse ajal peab ka rindade nahk märkimisväärselt venima. Mõjusaks hoolduseks kandke iga päev nahale natuke massaažiõli ja hajutage see ringjate liigutustega laiali, alustades väljastpoolt ning liikudes rindade keskele. Ärge nibupiirkonda puutuge.

Puusamassaaž

Ärge unustage oma igapäevases massaažikavas ka puusi, tuharaid ja reisi. Külm vesi stimuleerib naha vereringet. Peale sünnitust toetab massaaž kudede taastumist.

Soovitus: lahklihamassaaž

Sünnituseks valmistumiseks soovitavad ämmaemandad regulaarset lahklihamassaaži. See massaaž parandab vereringet ja seega ka kudede elastsust.
Kui teil on lisaküsimusi raseduse või imetamise kohta, küsige nõu oma ämmaemandalt.