Universaalne magneesium

Miks on magneesium nii tähtis?

Magneesium on tõeliselt universaalne. See mineraalaine osaleb pea kõigis keha funktsioonides. See reguleerib enam kui kolmesadat ensüümi ja osaleb lihaste kokkutõmmetes. Seega pole ime, et keha oma magneesiumist üks kolmandik asub lihastes. Magneesium toetab lihaseid, tagades selle, et lihaskiud tõmbuvad kokku ja lõdvestuvad.

Tavaliselt ei ole magneesiumivajadus raseduse ajal märgatavalt suurem kui enne rasedust. Siiski peaks selle paljude funktsioonide tõttu tagama magneesiumi piisava manustamise.

Head magneesiumiallikad

Vaid vähesed toidud sisaldavad olulises koguses magneesiumi. Heaks allikaks on nisuidud või päevalilleseemned, kuid need moodustavad igapäevasest toidusedelist vaid imepisikese osa. Üldiselt tuleks valge jahu asemel eelistada täisteratooteid. Oad on samuti magneesiumiallikaks.

Mõned mineraalveed on head magneesiumiallikad. Alati tasub lugeda sildil olevat teavet. Ideaalne magneesiumisisaldus 1 liitris vees on 100 mg.

Puudusest tingitud sümptomid

Magneesiumipuudusel on valusad tagajärjed, eelkõige just öösiti – need kurikuulsad krambid. Krampide vastu aitab magneesiumi manustamine. Varajased ohumärgid: surin kätes ja jalgades võib olla tingitud magneesiumipuudusest.

Suure magneesiumipuuduse märkideks võivad olla närvilisus, unustamine ja uimasus. Äärmuslikel juhtudel võib emaka lihaste pinge tõttu (30. nädala paiku) esineda enneaegseid emaka kokkutõmbeid. Kindlustage piisavas koguses magneesiumi omastamine. Probleemide esinemise korral pidage nõu arstiga!