Kuidas valmistada pudelitoitu

Esimene imikute piimasegu pakub kõiki arenguks vajalikke toitaineid lastele, kes ei saa üldse või saavad vähe rinnapiima.

Lapse osaliselt või täielikult pudeliga toitmine ei tähenda, et te näitaks üles vähem armastust või hoolivust. Otse vastupidi, hoidke last süles nagu imetamise ajal ja vaadake, et te säilitaks toitmise ajal silmsidet. Sedasi ei saa laps mitte ainult kõhtu täis, vaid on ka rahulolev.

Toidu valmistamine

Järgige pudelitoidu valmistamisel alati pakendil olevaid juhiseid. Et pakkuda lapsele õiges tasakaalus toitaineid ja tagada toidu kerge seedimine, on oluline pidada kinni pakendil olevast pulbri ja vee kogusest. Kuna lapse immuunsüsteem ei ole veel välja arenenud, järgige alati peamisi hügieeninõudeid: valmistage piimasegu vahetult enne toitmist, mitte varem. Käed, mõõtelusikas ja kõik pudeli osad peavad olema puhtad ning kuivad. Toidu valmistamiseks kasutage alati keedetud vett.

Vesi ei tohi olla liiga kuum ega külm

Lapse toitmisel ei tohiks segu temperatuur olla üle +37 °C (normaalne kehatemperatuur). Et kontrollida, kas temperatuur sobib, tilgutage paar tilka segu randme siseküljele – vedelik peaks tunduma soe, mitte kuum. Lapse tarbitav piimakogus sõltub tema isust ja kellaajast. Laske lapsel juua, kuni tal on kõht täis. Visake ülejäänud toit ära – segu ei tohi uuesti kasutada.

Puhtad lutid, terved lapsed

Kõik pudeli osad ja lutt tuleb peale iga söögikorda põhjalikult puhastada. Kummilutte tuleks vahetevahel keeta (silikoonluttide puhul ei ole see vajalik). Pulbri mõõtmiseks kasutage alati pakendis olevat mõõtelusikat. Seda ei ole vaja loputada ega steriliseerida. Lihtsalt pühkige mõõtelusikas pärast kasutamist puhta köögirätikuga üle ning hoidke seda pakist väljas puhtas ja kuivas kohas.

Kas teil on lisaküsimusi?

Võtke meiega julgelt ühendust.