Tarbige kindlasti piisavas koguses vedelikke

Teie keha vajab rohkelt vedelikku

Jooge piisavalt, sest just raseduse ajal ei vaja keha vett mitte ainult transpordivahendiks, vaid ka lisavere ja lootevee moodustamiseks ning loote vajalike ainetega varustamiseks. Ideaalsed joogid on mineraalvesi, veega segatud puuviljamahlad, köögiviljamahlad, puuvilja- ja taimeteed.

 

Miks mitte proovida HiPPi puuviljamahlasid, mida saab mineraalveega vahekorras 1 : 2 lahjendada ja kerge mullitava puuviljamahlana juua.

Toidud, mida vältida

Lapseootel naised peaksid vältima puhta puuviljamahla, puuvilja- ja gaseeritud jookide joomist, sest need sisaldavad rohkelt suhkrut ja ebavajalikke kaloreid. Loomulikult tuleks lapse tervise nimel täielikult hoiduda alkoholist.

Kohvi ja musta tee joomisel tuleks piirduda 2–3 tassiga päevas, sest liiga palju kofeiini võib emale ja lapsele halvasti mõjuda. Eelistada tuleks kofeiinivaba kohvi või maitsvat taimeteed.

Isegi kui teil ei ole janu, vajate vedelikke

Mõned kasulikud näpunäited neile, kellele ei meeldi nii palju juua: jooge päeva jooksul regulaarselt neid jooke, mis teile meeldivad, näiteks esimese asjana hommikul, lõunapausil ja varaõhtul. Vedelike tarbimine on tihti harjutamise küsimus, inimestel läheb see sageli aga meelest.

Isegi kui teil ei ole janu, vajate vedelikke. Seetõttu olgu teie töö- või köögilaual alati pudel mineraalvett või teekann. Pidage meeles, et imetades suureneb vedelikuvajadus veelgi.

Vedelikuvajadus

  Mitterase naine Last ootav naine Imetav ema
Joogid 1410 ml 1470 ml 1710 ml
Tahke toit 860 ml 890 ml 1000 ml
Kokku 2270 ml 2360 ml 2710 ml
Suurenenud vajadus   +90 ml +440 ml