Toitumiskava alates 7. elukuust

Rinnapiim niikaua kui teie ja teie laps seda soovite.

* Alustage lisatoiduga olenevalt lapse arengust, kõige varem pärast neljandat ja hiljemalt pärast kuuendat elukuud. Pakkuge lapsele erinevaid putrusid, millega tagate talle mitmekesise toiduvaliku.

Mõnel imikul tulevad pärast kuuendat elukuud esimesed hambad. Selleks ajaks suudavad nad ka oma keelt ja suud paremini liigutada. Alates kaheksandast elukuust on lapsel esimest korda aeg õppida sööma väikeste tükkidega toitu.

Varahommik: lapsele on piim hommikul esimese asjana parim toit. Imetage last või valmistage talle veidi HiPP 2 jätkupiima. Jätkupiim vastab vanemate imikute vajadustele. Alates kaheksandast elukuust võib last harjutada piima tassist jooma. See soodustab tema arengut ja on hammastele parem.

Hilishommik: hilisel hommikul võite last imetada või anda talle HiPPi piimasegu. Kui laps on väga näljane, pakkuge talle lisaks veidi HiPPi puuviljapüreed teraviljadega, mis on kergesti seeditav ja tänu teraviljadele ka toitev.

Lõunaaeg: alates kaheksandast elukuust võite lapsele pakkuda toite meie menüüdest, mis on mõeldud lastele alates kaheksandast elukuust. Need toidud sisaldavad pehmeid väikseid tükke, et teie laps õpiks närima. Närimaõppimine on oluline lapse arenguks ja ühtlasi on see rääkimaõppimise eeldus. Selle vanuserühma toiduportsjonid on suuremad, kuna teie laps vajab nüüdsest kõhu täis saamiseks rohkem toitu.

Pärastlõuna: pärastlõunaseks toidukorraks sobib suurepäraselt puuvilja-teraviljapuder. Nüüdsest on saadaval ka HiPPi väikeste tükkidega puuviljapüreed ja puuviljapüreed teraviljadega, mis on mõeldud imikutele alates kaheksandast elukuust. Uued puuviljad lapse menüüs tähendavad veelgi enam maitseid. Võite pudru ka ise valmis segada, kasutades selleks HiPPi maheteraviljahelbeid ja HiPPi mahedat puuviljapüreed. Pudru valmistamise juhised leiate teraviljapudru pakendilt.

Alates seitsmendast elukuust suureneb ka vahepalade valik. Nüüd võite lapsele pakkuda HiPPi puuvilju jogurtiga või HiPPi jogurtit puuviljadel ehk puuviljaduetti.

Alates kaheksandast elukuust võite lapsele näksimiseks pakkuda mitmesuguseid HiPPi küpsiseid. Tootevalikusse kuuluvad näiteks HiPPi beebiküpsised, HiPPi hirsipulgad ja HiPPi riisivahvlid, mis sobivad väga hästi vahepalaks.

Õhtu: alates kaheksandast elukuust suureneb HiPPi Head Ööd putrude valik. Need pudrud ei sisalda lisatud suhkrut. Samuti pakume veidi jämedama tekstuuriga piimaputrusid (ise valmis segamiseks) ja paljusid uusi maitseid.

Joogid: hiljemalt kolmanda lisatoidukorra lülitamisega toidusedelisse tuleks lapsele igal toidukorral midagi juua pakkuda. Kõige paremini sobivad imikuvesi, magustamata teed, maheteed ja -mahlad või lahjendatud puuviljamahlad.

 

Korduma kippuvad küsimused

Minu imikul pole veel hambaid. Kas ta võib sellegipoolest süüa tükilist toitu?
Jah, võib küll, kuna tükid toidus on nii väikesed, et imik suudab neid ka vaid lõualuude abil katki muljuda.

Minu imikule ei meeldi jämedama tekstuuriga toit. Mida teha?
Jätkake imiku toitmist peeneks püreestatud einetega ja lisage tema toidusedelisse järk-järgult eineid, mis on mõeldud imikutele alates kaheksandast elukuust.

Kui suur peaks üks toiduportsjon olema?
Kaheksakuustele ja vanematele imikutele mõeldud imikutoidupurgid sisaldavad vanusega sobivaid portsjone, mille enamik imikuid suudab korraga ära süüa. Siiski on lapsi, kes soovivad süüa pisut rohkem või pisut vähem. See, et imiku söögiisu aeg-ajalt kõigub, on täiesti normaalne. Kui imik on väga näljane, pakkuge talle magustoiduks puuviljapüreed.

Et leida ülesse õige HiPP tooterühm otsi toodet riiulist järgmiste värvikoodide alusel: