Millele tuleks imetamisel tähelepanu pöörata?

Rinnapiim on lapsele kõige loomulikum toit. Kuid ka imetamist peab õppima, nii nagu sünnituse ajal tuleb õppida õigeid hingamistehnikaid. Kui te tunnete imetamise suhtes ebakindlust, võite kutsuda ämmaemanda koduvisiidile. Selle võimaluse tagab teile tervishoiusüsteem.

 Oluline teada:

  • Pakkuge oma lapsele rinda siis, kui ta on näljane. See saadab teie rinnanäärmetele signaali piima juurde toota. Nii toodavad näärmed piima lapse vajaduste järgi.
  • Laske lapsel kõigepealt üks rind tühjaks imeda – kui rind on peaaegu tühi, suureneb piima rasvasisaldus. Seda kaloririkast piima vajab teie laps selleks, et kaalu koguda. Hiljem pakkuge talle ka teist rinda.
  • Jälgige, et laps ei lutsutaks rinnanibu – nii muutub see kiiresti valusaks –, vaid pakkuge lapsele rinda tõesti vaid siis, kui ta on näljane. Lapse suu peab söömise ajal katma enamiku nibuareoolist.
  • Ärge tõmmake last rinnast eemale – see võib teile valu tekitada. Asetage oma väike sõrm lapse suu ja nibu vahele, mis vabastab nibu vaakumist. Seejärel saab lapse kergesti rinnalt ära tõsta.