Imetamine

Millal ja kui tihti peaks imik sööma?

Pakkuge lapsele rinda siis, kui ta on näljane. Sellisel juhul saab laps süüa vajaduse kohaselt ja mõne päevaga kohandub selle järgi ka piimatootmine. Kui teie lapse isu suureneb, soovib ta sagedamini süüa – see stimuleerib piimatootmist ja nii tekib rohkem piima. Suurenenud piimatootmine tähendab ühtlasi seda, et aeg söögikordade vahel pikeneb automaatselt.    

 

Kas mu laps saab piisavalt piima?    

See, kui palju imik piima joob, võib varieeruda nii söögikordade kui ka päevade lõikes. Kuidas aru saada, kas teil on piisavalt rinnapiima: lapse mähet peab vahetama 4–5 korda päevas. Lisaks võite last korra nädalas kaaluda    

 

Üleminek rinnapiimalt piimasegule – millal, milline, kui palju?

Võõrutamise suhtes ei ole olemas kindlaid reegleid. Ema ja laps peavad uute oludega tasapisi harjuma ja see võib kulgeda väga erinevat moodi. Rinnast võõrutamine võib olla nii teie kui ka teie lapse valik, kuid seda peaks tegema järk-järgult, mis ei ole nii raske ja stressirohke kui päevapealt lõpetamine. Kui te soovite last rinnast võõrutada, on parem alustada sellega sammhaaval.

Kui asendate imetamiskordi pikkamööda lapse vanusele sobiva piimaseguga, väheneb järk-järgult ka teie piimatootmine, rinnad ei ole piima üleliia täis ega muutu valusaks. Samuti võite nii toimides olla kindel, et teie laps harjub pikkamisi uue toiduga ning saab palju hellust ja tähelepanu.