Skip to main content

HiPP Lemmikud teraviljatähekesed

Telli e-poest

HiPP on enamat kui lihtsalt mahe:

HiPP Organic märk tähistab kõrgeima kvaliteedi garantiid ja ületab EL poolt kehtestatud nõuded mahekvaliteedile.

  • Tervislik ning maitsev vahepala 
  • Teraviljatähekesed sisaldavad 89% väärtuslikku mahteravilja
  • ilma lisatud soola ja suhkruta
  • Ilusa rõõmsameelse värvi annab tähekestele mahedalt kasvatatud porgand, kõrvits ja punapeet ning samuti ka õun ja sõstrad.
  • Ilma lisatud lõhna- ja maitseaineteta
  • Sisaldab gluteeni

 HiPPi ELi ostujuhis

Netokaal/Maht 30g
Soovituslik söömise aeg Söögikordade vahel
Peamised koostisosad Hirss, Nisu
Lisateave Vaata toote etiketti (PDF)

Art.nr.: DA82016

Ootame teie hinnangut!

HiPP Lemmikud teraviljatähekesed

HiPPi maheõunad vajavad kasvamiseks ja valmimiseks piisavalt sademeid. Siiski ei ole ka pikad vihmaperioodid head, kuna need soodustavad seenhaiguste teket. Suvel vajavad õunad soojust, et saavutada õige suhkru ja hapete tasakaal. Madala temperatuuri suhtes on õunapuud väga tundlikud. Külmaperiood on puudele küll vajalik õigeaegseks ja korrapäraseks õitsemiseks, kuid õitsemise ajal nad külma ei kannata. Selleks et tagada hea kvaliteet aasta ringi, hangime oma õunad Austrias, Gruusias, Saksamaal, Ungaris, Itaalias, Poolas, Serbias, Türgis ja Ukrainas asuvatest maheaedadest, erandjuhul ka lõunapoolkeralt. Kui võimalik, eelistame segaaedades kasvatatud õunu. Segaaiad on ökoloogiliselt väga tähtsad, sest aitavad säilitada vanu sorte ning on putukatele ja lindudele olulised elupaigad.

Väikelapsele võib anda mõõdukas koguses magusat (1–2 portsjonit päevas), näiteks magusat määret röstsaial. Üks portsjon magusat on ligikaudu lapse käe suurune. On oluline, et lapsed suhtuksid maiustustesse kui millessegi tavalisse. Vanemad ei tohiks siiski lasta oma pisikestel liigselt maiustada, sest see võib kahjustada hambaid.

Nisu on laialt levinud, sest kasvab jõudsalt nii lõuna ja kagu kuivadel aladel kui ka niiskematel ja külmematel aladel kirdes. Kui aga on kas liiga külm või liiga kuum, väheneb nisu saagikus ja halveneb kvaliteet. Seepärast kasvatatakse HiPPi mahenisu Saksamaal, Itaalias, Austrias, Slovakkias, Ungaris, Leedus ja Rumeenias. Pärast koristamist (juunist augustini) nisu puhastatakse, kuivatatakse ja hoiustatakse päritoluriigis.

Hirss armastab kuumust ja kasvab jõudsalt ka kuivas. Pärast edukat idanemist kasvab hirss üsna jõuliselt. Külviaeg on enamasti aprilli lõpus või mai alguses. Selleks et hirss ilusti kasvama läheks, peab pinnas olema soe ja niiske. Sellised tingimused on Ida- ja Kagu-Euroopas, mispärast kasvatatakse HiPPi mahehirssi Poolas, Austrias ja Ukrainas. Olenevalt kasvukohast koristatakse meie hirssi alates augusti keskpaigast. Pärast koristamist hirss – samamoodi nagu nisu – kuivatatakse, puhastatakse ja hoiustatakse. Hiljem saadetakse see välja ja jahvatatakse.

Küsimuste korral on meie tiim valmis teid igati aitama.

Kontaktivorm