Skip to main content
  • Vähendatud laktoosisisaldusega - piimasegu sisaldab kergesti seeditavat laktoosi
  • Lõhustatud valgud on kergemini seeditavad
  • Eriti kergesti seeditavad rasvad - rasvade struktuur on väga lähedane rinnapiimas sisalduvatele rasvhapetele
  • Sisaldab kõiki olulisi toitaineid
  • Sisaldab looduslikke piimhappebakterite kultuure, mis algselt on eraldatud rinnapiimast. Rinnapiim sisaldab suurel hulgal probiootilisi kultuure, mis võivad individuaalselt erineda

 HiPPi ELi ostujuhis

Netokaal/Maht 300g
Lisateave Vaata toote etiketti (PDF)

Art.nr.: AL2317-03

Ootame teie hinnangut!

HiPP Comfort eripiimasegu

Gaasivalusid, koolikuid või kõhukinnisust esineb imikutel sageli. Kogemuste põhjal teame, et seedehäiretega aitavad toime tulla ülim lähedustunne lapsega, kõhumassaažid või lapse krooksutamine ja väga rahulik õhkkond. Need abinõud on tavaliselt piisavad, et seedeprobleemid laheneksid. Kõhukinnisuse korral peaksite pöörama tähelepanu piimasegu kogustele.

Kui teie laps kannatab tugevate seedehäirete all, millele lisanduvad ägedad nutuhood, võib abi olla eripiimasegust. Eripiimasegu HiPP Comfort Special Formula eriline koostis korrastab ja kergendab seedimist ning aitab leevendada kõhugaasidest ja kõhukinnisusest tulenevaid vaevusi. Teie lastearst oskab teile öelda, kas eripiimasegu HiPP Comfort Special Formula kasutamine on otstarbekas. Enne eripiimasegude kasutamist tuleks alati arstiga nõu pidada.

Lisateave eripiimasegu kohta

Eripiimasegu HiPP Comfort Special Formula sisaldab kergesti seeditavat laktoosi. Kuna osal imikutel on raskusi laktoosi seedimisega, sisaldab HiPP Comfort Special Formula palju vähem laktoosi kui tavaline piimasegu. Tootes sisalduv valk on hüdrolüüsitud ehk lõhustatud väiksemateks valguosadeks, mistõttu on see imiku organismile vähem võõras ja kergemini seeditav. Toodet HiPP Comfort Special Formula iseloomustavad eriti kergesti seeditavad rasvad, mille struktuur on väga lähedane rinnapiimas sisalduvatele rasvhapetele. Kasutage eripiimasegu HiPP Comfort Special Formula vaid pärast oma lastearstiga nõupidamist.

Üldiselt võib HiPPi piimasegu kombineerida HiPP Comfort eripiimaseguga.

Perearst või lapse arst otsustab, kas see on otstarbekas ja annab asjakohaseid soovitusi. Samas peab mainima, et gaasivalud, kõhukinnisus, sagenenud toidu tagasiheide ja muud vaevused võivad tänu eripiimasegule leeveneda.

Järgige pudelitoidu valmistamisel alati täpselt pakendil olevaid juhiseid. Et pakkuda lapsele õiges tasakaalus toitaineid ja tagada toidu kerge seedimine, on oluline kinni pidada pakendil olevast pulbri ja vee kogusest. Kuna lapse immuunsüsteem ei ole veel välja arenenud, järgige alati peamisi hügieeninõudeid. Valmistage piimasegu vahetult enne toitmist, mitte varem. Käed, mõõtelusikas ja kõik pudeli osad peavad olema puhtad ning kuivad. Toidu valmistamiseks kasutage alati keedetud vett.

Valmistage piimasegu alati vahetult enne toitmist ja andke see imikule kohe pärast valmistamist. Hügieenilistel kaalutlustel soovitame valmis piimasegu ära kasutada toitmisele kuluva tavapärase aja jooksul (pool tundi kuni kõige rohkem tund aega). Visake ülejäänud toit ära – piim/piimaasegu on hea kasvulava bakterite jaoks, leigel temperatuuril hakkavad need väga kiiresti paljunema. Samal põhjusel ei tohiks juba valmis tehtud/soojendatud piimasegu külmikus hoiustada. Isegi külmkapis hakkavad mõned bakterid paljunema.

Kuna fooliumpakend tagab parima värskuse ja lõhna, soovitame jätta piimasegu fooliumpakendisse isegi siis, kui kasutate piimasegu jaoks karpi – lihtsalt asetage fooliumpakendi karbi sisse. See jätab ka karbi puhtaks ja aitab vältida ekslikult erinevate piimasegude segamist. Fooliumpakendil kajastuvad ka kõik tootmisandmed, mis võib tulevikus kasuks tulla. Näiteks kui soovite esitada meile küsimuse piimasegu kohta, on need andmed meie jaoks tähtsad. Kui karpi ega fooliumpakendit ei ole enam olemas, ei saa me kindlaks teha, mis partiist konkreetne segu tuli.

Rinnapiima ei pea andma 37 °C juures. Kui võimalik, peaks rinnapiima andma hoopis toatemperatuuril (mitte keeta).

Soovitame lutipudelit ringjate liigutustega õrnalt segada, kuna piimas olev rasv võib olla põhja settinud, kuid ärge loksutage pudelit.

Tähtis! Kõik rinnapiimaga kokku puutunud esemed tuleb põhjalikult puhastada! Peske pudelid ja lutid sooja seebivee ning harjaga või peske neid nõudepesumasinas 65 °C juures. Seejärel asetage nii pudel kui ka lutt puhtale köögirätikule (pudeliava alla suunatuna) ja jätke need kuivama. Rinnapiima ei tohi soojendada mikrolaineahjus, kuna piim soojeneb ebaühtlaselt, kaotab väärtuslikke piimakomponente ja tekib ka põletuse oht.

Toatemperatuuril võib värskelt väljapumbatud rinnapiima hoida 3–4 tundi. Visake ülejäänud rinnapiim ära. Kui valada piim kindlalt suletavasse anumasse ja panna külmikusse temperatuurile +4 kuni +6 °C kohe pärast väljapumpamist, võib seda säilitada kuni 72 tundi (kolm päeva). Soovitame hoida piima külmiku tagaseina lähedal, kus on kõige külmem. Ärge hoidke piima külmiku ukse küljes. Kui soovite rinnapiima kauem säilitada (kuni 6 kuud), võite külmutada seda ühe portsjoni kaupa sügavkülmikus, mille temperatuur on vähemalt –20 °C. Piima tuleb sulatada võimalikult aeglaselt, kas hoides seda umbes 24 tundi külmkapis või külma või leige voolava vee all. Üles sulatatud rinnapiima ei tohi enam külmutada.

Küsimuste korral on meie tiim valmis teid igati aitama.

Kontaktivorm