Banaan Costa Rica džunglist

Mahe ja õiglane

Traditsioonilise ja eriti maitsva banaanisordi „Gros Michel“ jaoks on parimad kasvutingimused Costa Rica džunglites. Sort on väga rikkaliku maitsega, selles on imikutoidule sobiv suhkrusisaldus ja seda ei leidu suurtes istandustes. Põliselanikud kasutavad selle banaanisordi kasvatamiseks vaid traditsioonilisi meetodeid ning kaitsevad seeläbi mägismaadžungli ainulaadset bioloogilist mitmekesisust.

HiPPil on kohalike tootjatega pikaajalised lepingud. Umbes 1000 väikekasvatajat saavad loota kindlale müügile ja õiglasele hinnale. Selleks et tagada HiPPi esmaklassilise imikutoidu jaoks silmapaistev kvaliteet, jälgib kohapealset tööd ka meie enda esindaja. Kahe aastakümne jooksul on meie töötaja ja väiketalunike perede vahel tekkinud sügav vastastikune usaldus. Saksa imikutoidu tootjana oleme sellega võtnud suure sotsiaalse vastutuse ning nüüd on need pered võimelised elatist teenima, mis oli minevikus sageli võimatu.

Banaaniprojekti, millest saavad otsest või kaudset kasu rohkem kui 10 000 kohalikku, Lisaks ühiskondlikele hüvedele loob see ka ökoloogilisi eeliseid: vastupidiselt istandustele kasvavad siinsed banaanitaimed üksikult ja üksteisest piisavalt kaugel. Kui üks taim on haige või seentega nakatunud, saab selle leviku vältimiseks eemaldada. Erinevalt tavapärastest põllundusmeetoditest ei kasutata pestitsiide ega kemikaale. Nii säilitatakse inimeste, taimede ja loomade looduslik elupaik ning kaitstakse bioloogilist mitmekesisust.