Pakend – keskkonda arvestavad lahendused

HiPP teeb kõik endast oleneva, et toota võimalikult vähe pakendimaterjali ja kaitsta loodusvarasid. Kõik uued pakendid peavad alati oma eelkäijast keskkonnahoidlikumad olema. Teiseseks pakendamiseks kasutatakse ainult materjale, mis on valmistatud taaskasutatud kartongist või ökoloogilisest primaarkiust.

Ühekordne vs. korduskasutatav

Saksamaa Freiburgi rakendusökoloogia instituudi tehtud analüüs näitas, et HiPPi ühekorrapurk on korduskasutatavate süsteemidega võrreldes keskkonnasäästlikum lahendus. Korduskasutatav pakend on eeliseks ainult siis, kui kasutatakse standardiseeritud klaaspurke, näiteks joogitööstuses. Kui see on võimalik, saab tarneahelaid lühendada. Praegu on võimatu välja töötada korduskasutatavate pakendite ökoloogiliselt kasulikku süsteemi, mis piirduks ainult imikutoidu purkide korduskasutamisega. Testi tulemuste põhjal on HiPP kiirendanud ühekorrapurkide praeguse süsteemi ökoloogilist optimeerimist. Näiteks on klaasi kaal viimase kaheksa aasta jooksul vähenenud umbes 15%.

Plastik ja klaas – võrdlus

Lisaks tellis HiPP Freiburgi rakendusökoloogia instituudilt plast- ja klaaspakendite ökoloogiliste aspektide analüüsi, sest HiPPi tootevalikus on alates 2010. aasta algusest ka tassid. Plasti eelisteks tarbija seisukohast on kergus ja vastupidavus purunemisele. Plasti kasutuselevõtuga vähendati 2010. aastal klaaspakendite kogust 18%, võrreldes 2009. aastaga. Teisalt on aga HiPPi tasside tootmine suure nõudluse tõttu keskmisest kõrgem.

FSC ja taaskasutatud paber

HiPP kasutab FSC-sertifikaadiga primaarkiust pakendit toodete jaoks, mis puutuvad otseselt toiduga kokku (näiteks teekotid), et vältida saastumist jääkidega (näiteks taaskasutatud paberi mineraalõlipõhised trükivärvid). Enamikus HiPPi pakendites kasutatakse mineraalõlivaba trükivärvi. Näiteks kasutatakse piimapakendi karbil taimset trükivärvi.