Skip to main content

Mesilane


Mesilasi leidub igal mandril … peale Antarktise. Mesilased sõltuvad üksteisest, mistõttu ei ela nad kunagi üksi. Mesilasrühmi kutsutakse mesilasperedeks ja neis võib olla 40 000 kuni 80 000 liiget. Igal mesilasel on kindel ülesanne: mesilasperre kuuluvad töömesilased, lesed ja mesilasema. Mesilase amet sõltub tema vanusest.


Selleks, et teha 500 g mett, lendab mesilane kahe ümbermaailmareisi pikkuse vahemaa.

Peale mee tootmise tolmeldab mesilane ka paljude lillede, viljapuude ja köögiviljade õisi. Mesilased on töökad ja nad teevad palju kasulikku, olles seega ühed tähtsamad loomad maa peal. Seetõttu vajavad nad meie kaitset.

Mesilased toituvad õietolmust ja nektarist. Kuna inimtegevus nende elupaiku sageli häirib, jäävad mesilased tihtipeale nälga. Ilma abivalmite mesiniketa poleks nii mõneski paigas enam ühtegi mesilast alles.

Kuidas me mesilasi aidata saame?

Inimese külvatud kohalikud aasalilled aitavad mesilasi toita. Ka putukahotellid on usinale mesilasele suureks abiks, pakkudes talle sageli peavarju.

Mida teeb HiPP mesilaste heaks?

HiPP loob paljudele ohustatud putukaliikidele turvalisi varjupaiku. Selleks istutame me paljudesse kohtadesse lilleribasid ja -aasasid, mida teeme koostöös mesilaste kaitseühingu Mellifera e.V. algatusega Netzwerk Blühende Landschaft.