Skip to main content

HiPP Köögiviljarisoto hõrgu kalkunilihaga

Telli e-poest

HiPP on enamat kui lihtsalt mahe:

HiPP Organic märk tähistab kõrgeima kvaliteedi garantiid ja ületab EL poolt kehtestatud nõuded mahekvaliteedile.

  • Terviklik eine, valmistatud parimast ökoloogilisest toorainest
  • Madala soolasisaldusega
  • Alfa-linoleenhape, üks oomega-3-rasvhapetest, toetab aju- ja närvirakkude arengut
  • Väikeste tükikestega - oluline mälumise õppimisel
  • Gluteenivaba
  • Ilma lõhna- ja maitseaineteta
  • Ilma säilitus- ja värvaineteta (vastavalt seadusele)

 HiPPi ELi ostujuhis

Netokaal/Maht 250g
Soovituslik söömise aeg Keskpäeval
Peamised koostisosad Brokoli, Porgand, Riis, Kalkuniliha
Lisateave Vaata toote etiketti (PDF)

Art.nr.: 6800

Ootame teie hinnangut!

HiPP Köögiviljarisoto hõrgu kalkunilihaga

Soovitame purgist võtta üksnes nii suure portsu, kui teie imik suudab tõenäoliselt ära süüa. Soojendamiseks pange purk lihtsalt kuuma vette või mikrolaineahju. Vees soojendamiseks ajage vesi enne keema, eemaldage see pliidilt ja laske veel jahtuda. Veenduge, et vesi ei oleks kuumem kui 70 °C, sest sellel temperatuuril võib silt purgilt eemalduda ning purk muutub libedamaks ja seda on raskem käes hoida. Soojendamise ajal peaks purk olema vees umbes poolenisti ja selle sisu tuleb segada. Mikrolaineahjus soojendamiseks eemaldage kaas ja katke purgiava väikese portselantaldrikuga. Seejärel kuumutage purki 360 W juures umbes 60 sekundit (olenevalt seadmest). Kui purk on soe, segage selle sisu hoolikalt plastlusikaga ja kontrollige temperatuuri. Ärge ülejääke uuesti soojendage ja ärge andke neid oma lapsele.

Rohkem nõuandeid purgitoitude kohta

Hügieenilistel kaalutlustel soovitame imikuid toita purgitoiduga kohe pärast soojendamist. Korra soojendatud toitu ärge enam hoiustage ega taassoojendage. Uuesti soojendatud purkides hakkavad bakterid väga kiiresti paljunema, mis viib toidu kiire riknemiseni. Eesmärk on vältida olukorda, et anname imikule kogemata riknenud toitu. Seetõttu soovitame panna imiku jaoks sobiva koguse eraldi anumasse, et seda soojendada. Soojendamata ülejääke võib külmikus hoida järgmise päevani või etiketile märgitud ajani.

Kuna lapsed liiguvad alates 12. elukuust vaikselt üle peretoitude söömisele, maitsestame purgitoite näpuotsa soolaga, et maitset täiustada. Toodetes sisalduv soola kogus on nii väike, et neid võib tegelikult märgistada madala soolasisaldusega toiduna. See väike kogus on piisav, et täiustada HiPPi purgitoitude maitset. Kui lisame soola, kasutame vaid asjatundjate soovitatud jodeeritud soola. Seega aitavad meie HiPPi purgitoidud kaasa ka joodi päevase koguse saavutamisele. Olenevalt einest ja soovituslikust toitmise vanusest võivad mõned retseptid sisaldada ka ürte ja vürtse. Vürtse ja nende koguseid kohandatakse laste vanustega, et tooted oleksid hästi talutavad.

Kalkuneid kasvatatakse ainult Saksamaal ja Austrias. Vähemalt kolmandiku oma elust veedavad nad välitingimustes. Neile vabalt liikumiseks loodud alad on väga mitmekesised: seal on kohalikke taimi ja puitehitisi ning need pakuvad uudishimuliku loomuga kalkunitele küllalt avastamist. Kui ilm pole õues müttamiseks piisavalt hea, on alternatiiviks ilmastikukindel väliala. Väga ruumikad aedikud on samuti ehitatud nii, et meie loomad on õnnelikud ning neil on pidev ligipääs värskele veele ja toidule. Mahepidamise juures on meie jaoks oluline, et sööt toodetakse HiPPi kontrollitud söödaveskites. 

Tehke seda sammhaaval. Kõik oleneb lapse arengutasemest, sest peretoidu söömiseks peab ta suutma hästi mäluda. Alustuseks võite talle anda peeneks jahvatatud täisterajahust valmistatud leiba koos piimaga kas hommikusöögiks või õhtusöögiks kolmel päeval nädalas ning teistel päevadel andke jätkuvalt imikutoitu. Nii saate alustada väikese koguse tahke toidu pakkumisega iga söögikorra ajal ning järk-järgult suurendada tahke toidu kogust ja pakkumise sagedust. Ka lõunasöögi ajal võite hakata täiendama lapse tavapärast toitu perekonnas söödava tavatoiduga. Sel viisil võtab teie maimuke omaks peretoidu tasapisi ja omas tempos.

Iga laps on isemoodi – nende isu ja toidueelistused võivad erineda. Sama laps võib olla ka mõnel päeval palju näljasem kui teisel või eelistada ühel päeval toitu, mida järgmisel keeldub söömast. Ent kui vaadata nende toitumist pikema ajavahemiku jooksul, on siiski näha, et nad saavad kätte kõik vajalikud toitained. Et veenduda, kas see kehtib ka teie lapse puhul, küsi endalt, kas mu laps näeb terve välja ja kas ta kasv (kaal ja pikkus) jääb normi piiridesse? Kui vastus on jah, siis on kõik korras. Kahtluste korral on parim lahendus võtta ühendust lastearstiga ja küsida oma lapse arengu kohta.

Kasulik teave väikelapse toitumise kohta

Väikelapse eas võivad paljud lapsed muutuda toidu suhtes äkitselt väga valivaks. Pakkuge lapsele jätkuvalt paljusid erinevaid toite – ka selliseid, mida nad enne on tagasi lükanud – ja tehke seda meeldivas, isu soodustavas õhkkonnas. Tervislikult mitmekülgne valik annab lapsele võimaluse vabatahtlikult erinevaid toite proovida ja neid eelistama hakata. Mõnikord on abi sellest, kui uut või varem ära põlatud toitu segada meeldiva toidu hulka, et tutvustada pisikesele võõrast maitset vähehaaval – näiteks võite uut köögivilja segada vana lemmiku (nt porgandite) hulka. Mis kõige tähtsam: olge ise talle eeskujuks ning toituge kogu perega mitmekülgselt ja tervislikult.

Küsimuste korral on meie tiim valmis teid igati aitama.

Kontaktivorm

Lisatooted sellest kategooriast