HiPP porgandi-kartulipüree merilõhega
- Terviklik eine, valmistatud hoolikalt valitud toorainest
- Ilma lisatud soola ja suhkruta
- Alfa-linoleenhape, üks oomega-3-rasvhapetest, toetab aju- ja närvirakkude arengut
- Gluteenivaba
- Ilma lõhna- ja maitseaineteta
- Ilma säilitus- ja värvaineteta (vastavalt seadusele)
Netokaal/Maht | 190g |
---|---|
Soovituslik söömise aeg | Keskpäeval |
Peamised koostisosad | Porgand, Kartul, Kala |
Lisateave | Vaata toote etiketti (PDF) |
Art.nr.: AL6105-U
Soovitame purgist võtta üksnes nii suure portsu, kui teie imik suudab tõenäoliselt ära süüa. Soojendamiseks pange purk lihtsalt kuuma vette või mikrolaineahju. Vees soojendamiseks ajage vesi enne keema, eemaldage see pliidilt ja laske veel jahtuda. Veenduge, et vesi ei oleks kuumem kui 70 °C, sest sellel temperatuuril võib silt purgilt eemalduda ning purk muutub libedamaks ja seda on raskem käes hoida. Soojendamise ajal peaks purk olema vees umbes poolenisti ja selle sisu tuleb segada. Mikrolaineahjus soojendamiseks eemaldage kaas ja katke purgiava väikese portselantaldrikuga. Seejärel kuumutage purki 360 W juures umbes 60 sekundit (olenevalt seadmest). Kui purk on soe, segage selle sisu hoolikalt plastlusikaga ja kontrollige temperatuuri. Ärge ülejääke uuesti soojendage ja ärge andke neid oma lapsele.
Hügieenilistel kaalutlustel soovitame imikuid toita purgitoiduga kohe pärast soojendamist. Korra soojendatud toitu ärge enam hoiustage ega taassoojendage. Uuesti soojendatud purkides hakkavad bakterid väga kiiresti paljunema, mis viib toidu kiire riknemiseni. Eesmärk on vältida olukorda, et anname imikule kogemata riknenud toitu. Seetõttu soovitame panna imiku jaoks sobiva koguse eraldi anumasse, et seda soojendada. Soojendamata ülejääke võib külmikus hoida järgmise päevani või etiketile märgitud ajani.
Soovitame anda imikule pärastlõunal ilma piimata rooga, näiteks teraviljaputru puuviljapüreega. Teraviljades on süsivesikuid, vitamiine ja mineraalaineid, mistõttu on need olulised toitainete allikad. Võite imikule anda ka teraviljaputru köögiviljapüreega. Seega puuviljapüree asemel lihtsalt köögiviljapüreed. Võite kasutada ka HiPPi puuvilja- ja köögiviljapüreed, kus on mõlemat.
Lisateabe saamiseks klõpsake siin.
Liha on kõige parem rauaallikas, sest see sisaldab rauda, mida väikelapse organism suudab väga kergesti omastada. Imikud vajavad rauda vereloomeks ja hapniku transpordiks, et kõik elundid (kaasaarvatud aju) oleksid hästi varustatud. Esimeste elukuude jooksul saab laps kasutada veel emaüsas olnud aja vältel kogutud rauavarusid. Kuid alates neljandast kuni kuuendast elukuust sõltuvad nad toidust ammutatavast rauast.
Lisateabe saamiseks klõpsake siin.
Kasutage plastlusikat – see on pehmem ega kahjustada purki. Et lusikas mahuks mugavalt pisikesse suhu, peaks see olema kitsa ja lameda kujuga. Tehke esimene katsetus siis, kui imik on rahulik ja lõõgastunud. Ärge oodake, kuni ta on väga näljane, sest selleks ajaks on tal täielikult kadunud soov katsetada. Lusikaga söömine on imiku jaoks midagi uut ja seda peab õppima. Seega läheb teil alguses tõenäoliselt veidi kannatust tarvis. Esimeste katsetuste jaoks soovitame kasutada peeneks püreestatud mahedamaitselisi köögivilju.
Meie maheporgandid kasvavad hästi parasvöötmes. Eriti jõudsalt kasvavad need heas seisukorras olevas kivivabas ja väikese liivasisaldusega mullas. Parimad tingimused porgandite kasvatamiseks oleme leidnud Kesk- ja Ida-Euroopas, täpsemalt Saksamaal, Austrias, Madalmaades, Ungaris, Tšehhis ja Poolas.
HiPPi mahekartulid kasvavad hästi parasvöötmes, ideaalis ilma pikkade kuiva- või vihmaperioodideta. Eriti hästi kasvab kartul heas seisukorras olevas kobestatud kivivabas pinnases. HiPPi mahekartulite kasvatamisel on määrava tähtsusega ka tasakaalustatud viljavaheldus. Meie mahetootjad järgivad rangelt viieaastast viljavaheldusplaani, et pinnas ja taimed püsiksid terved. Selleks, et tagada piisav kvaliteetse kartuli kogus, kasvatame seda Saksamaa, Austria, Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari eri piirkondades.
HiPPi toodetes sisalduv kala püütakse peamiselt avamerelt. Meie püügikohad asuvad Atlandi ja Vaikse ookeani kirdeosas, kus on kalade looduslikud elupaigad. Nende loomulikku elutsüklisse sekkutaksegi vaid kalapüügi kujul, mis on range kontrolli all ja järgib merehoolduse nõukogu (MSC) juhiseid. Seega aitab HiPP edendada ookeanide ökotasakaalu säilitamist soodustavat kalapüüki.
Mitmekordselt kasutatavad purgid on keskkonnahoidlikust vaatepunktist mõistlikud, kui neid saab taaskasutada vähemalt viis korda. Seega peaks neid tehasesse tagastama vähemalt viis korda, et neid uuesti täita. Purkidele rakendatava suure mehaanilise surve (transpordil, hoiustamisel, puhastamisel jne) tõttu on nii suur taaskasutusmäär ebatõenäoline. Oodatavalt väiksema taaskasutusmäära tõttu on mitmekordselt kasutatavate purkidel ökoloogilisi eeliseid vähem. Sellest vaatenurgast on keskkonna jaoks kasulikum käidelda purke klaasist toormaterjalina. Seetõttu on enam kui pooled HiPPi purkidest toodetud ringlussevõetud klaasist. Sellegipoolest liigume ühekordse kasutuse süsteemi ökoloogilise optimeerimise suunas. Aastate jooksul on meie purkide kaal vähenenud (mõningatel juhtudel kuni 20%). See aitab kaasa nende ökoloogilise mõju vähendamisele.