Skip to main content

HiPP spaghetti Bolognese

Telli e-poest

HiPP on enamat kui lihtsalt mahe:

HiPP Organic märk tähistab kõrgeima kvaliteedi garantiid ja ületab EL poolt kehtestatud nõuded mahekvaliteedile.

  • Terviklik eine, valmistatud parimast ökoloogilisest toorainest
  • Ilma lisatud soola ja suhkruta
  • Alfa-linoleenhape, üks oomega-3-rasvhapetest, toetab aju- ja närvirakkude arengut
  • Sisaldab gluteeni
  • Ilma lõhna- ja maitseaineteta
  • Ilma säilitus- ja värvaineteta (vastavalt seadusele)

 HiPPi ELi ostujuhis

Netokaal/Maht 190g
Soovituslik söömise aeg Keskpäeval
Peamised koostisosad Porgand, Sibul, Pastinaak, Tomat, Nisu, Veiseliha
Lisateave Vaata toote etiketti (PDF)

Art.nr.: AL6230-01-U

Ootame teie hinnangut!

HiPP spaghetti Bolognese

Toitumisspetsialistid soovitavad toidusedelisse lisada köögivilja- ja lihatoite 4.–6. elukuust. Sama soovitus käib ka imikute kohta, kes on suurema allergiariskiga. Lisatoiduga hiljem alustamine ei anna mingeid eeliseid. Kahtluste korral on parim lahendus võtta ühendust lastearstiga ja küsida oma lapse arengu kohta. Järgmised märgid näitavad, millal minna üle lisatoidule.

  • Laps suudab iseseisvalt pead püsti hoida.
  • Laps suudab mõningase toega ise istuda.
  • Laps huvitub teistest toitudest – lisatoidust – ja suudab lusikast süüa.

Lisateave lisatoiduga harjutamise kohta

Väikelapse lisatoiduga harjutamine peaks olema nii lihtne kui võimalik. Kõige enim kasutatavad tooted esimeseks lusikatäieks on pärit meie HiPPi mahedate köögiviljade seast

Esimest korda lisatoiduga alustades pakkuge imikule enne lõunast piima andmist 3–4 lusikatäit köögiviljapüreed. Püree kogust võib suurendada iga päev olenevalt sellest, kui hästi laps harjub lusikast söömisega, kuidas talle uus maitse meeldib ja kui hästi ta köögivilju talub. See omakorda tähendab, et iga laps kohaneb lisatoidu söömisega omas tempos.

Pärast püreed andke imikule piimasegu või rinnapiima nagu tavaliselt, kuni tal saab kõht täis.

Toitumiskava: peale 4. elukuud kuni 6. elukuuni

Soovitame purgist võtta üksnes nii suure portsu, kui teie imik suudab tõenäoliselt ära süüa. Soojendamiseks pange purk lihtsalt kuuma vette või mikrolaineahju. Vees soojendamiseks ajage vesi enne keema, eemaldage see pliidilt ja laske veel jahtuda. Veenduge, et vesi ei oleks kuumem kui 70 °C, sest sellel temperatuuril võib silt purgilt eemalduda ning purk muutub libedamaks ja seda on raskem käes hoida. Soojendamise ajal peaks purk olema vees umbes poolenisti ja selle sisu tuleb segada. Mikrolaineahjus soojendamiseks eemaldage kaas ja katke purgiava väikese portselantaldrikuga. Seejärel kuumutage purki 360 W juures umbes 60 sekundit (olenevalt seadmest). Kui purk on soe, segage selle sisu hoolikalt plastlusikaga ja kontrollige temperatuuri. Ärge ülejääke uuesti soojendage ja ärge andke neid oma lapsele.

Rohkem nõuandeid purgitoitude kohta

Hügieenilistel kaalutlustel soovitame imikuid toita purgitoiduga kohe pärast soojendamist. Korra soojendatud toitu ärge enam hoiustage ega taassoojendage. Uuesti soojendatud purkides hakkavad bakterid väga kiiresti paljunema, mis viib toidu kiire riknemiseni. Eesmärk on vältida olukorda, et anname imikule kogemata riknenud toitu. Seetõttu soovitame panna imiku jaoks sobiva koguse eraldi anumasse, et seda soojendada. Soojendamata ülejääke võib külmikus hoida järgmise päevani või etiketile märgitud ajani.

Kuna lapsed liiguvad alates 12. elukuust vaikselt üle peretoitude söömisele, maitsestame purgitoite näpuotsa soolaga, et maitset täiustada. Toodetes sisalduv soola kogus on nii väike, et neid võib tegelikult märgistada madala soolasisaldusega toiduna. See väike kogus on piisav, et täiustada HiPPi purgitoitude maitset. Kui lisame soola, kasutame vaid asjatundjate soovitatud jodeeritud soola. Seega aitavad meie HiPPi purgitoidud kaasa ka joodi päevase koguse saavutamisele. Olenevalt einest ja soovituslikust toitmise vanusest võivad mõned retseptid sisaldada ka ürte ja vürtse. Vürtse ja nende koguseid kohandatakse laste vanustega, et tooted oleksid hästi talutavad.

Kasutage plastlusikat – see on pehmem ega kahjustada purki. Et lusikas mahuks mugavalt pisikesse suhu, peaks see olema kitsa ja lameda kujuga. Tehke esimene katsetus siis, kui imik on rahulik ja lõõgastunud. Ärge oodake, kuni ta on väga näljane, sest selleks ajaks on tal täielikult kadunud soov katsetada. Lusikaga söömine on imiku jaoks midagi uut ja seda peab õppima. Seega läheb teil alguses tõenäoliselt veidi kannatust tarvis. Esimeste katsetuste jaoks soovitame kasutada peeneks püreestatud mahedamaitselisi köögivilju.

Lisateavet vaadake siit.

Vana hea päikese abi on siinjuures end õigustanud. Pange värskelt pestud riideese lihtsalt päikese kätte kuivama. Paari tunni möödudes on plekk peaaegu nähtamatuks pleekinud.

Teise võimalusena võite riietele panna paar tilka beebiõli ja seejärel pesta neid masinas nagu tavapäraselt. Plekid peaksid olema kadunud hiljemalt pärast teist pesukorda. Pehmele mööblile jäänud plekke on kõige parem eemaldada karboniseeritud veega. Valage plekile veidi vett, laske sel sisse imbuda ja seejärel kasutage vettimavat riiet, et vedelik kangast kätte saada. Vajadusel korrake. Ärge proovige eemaldada plekki hõõrumisega, sest see surub mustuse üksnes sügavamale kiudude vahele.

HiPPi mahetomatid kasvavad eriti jõudsalt tüüpilises vahemerelises kliimas, kus suved on kuumad ja sademeteta ning talved pehmed ja vihmased. Vaid sellistes tingimustes areneb nende tugev maitse täielikult välja. Seetõttu kasvatame ka meie oma tomatid sellistes tuntud tomatikasvatusriikides nagu Itaalia ja Hispaania. Kuna nende riikide kliima on kuiv, kasvatatakse seal tomateid avamaal. See teeb mahepõllunduse veelgi keerukamaks, sest tomatitaimed on haigustele ja kahjuritele vastuvõtlikumad. 

Meie maheporgandid kasvavad hästi parasvöötmes. Eriti jõudsalt kasvavad need heas seisukorras olevas kivivabas ja väikese liivasisaldusega mullas. Parimad tingimused porgandite kasvatamiseks oleme leidnud Kesk- ja Ida-Euroopas, täpsemalt Saksamaal, Austrias, Madalmaades, Ungaris, Tšehhis ja Poolas.

Nisu on laialt levinud, sest kasvab jõudsalt nii lõuna ja kagu kuivadel aladel kui ka niiskematel ja külmematel aladel kirdes. Kui aga on kas liiga külm või liiga kuum, väheneb nisu saagikus ja halveneb kvaliteet. Seepärast kasvatatakse HiPPi mahenisu Saksamaal, Itaalias, Austrias, Slovakkias, Ungaris, Leedus ja Rumeenias. Pärast koristamist (juunist augustini) nisu puhastatakse, kuivatatakse ja hoiustatakse päritoluriigis.

HiPPi maheveiseliha on eranditult pärit Saksamaal, Austrias, Iirimaal ja Poolas kasvatatud loomadelt. Meie veised veedavad palju aega väljas karjamaadel, millest enamikku on mitu aastat kasutatud haljasaladena. Osa meie karjamaadest asuvad ka vähemviljakal pinnasel või mägises piirkonnas. Maade mõistlik kasutamine soodustab bioloogilist mitmekesisust. Looduslikus elukeskkonnas saavad loomad ka liigiomaselt käituda: nad elavad karjana koos ja otsustavad ise, millal süüa või puhata. Piisavas koguses heintaimi ja ürte on neile alati kättesaadaval ning see koos vabas õhus viibimisega on loomade tervisele väga kasulik. Talvel antakse neile lisasööta – heina ja silo – üksnes vajaduse korral.

Küsimuste korral on meie tiim valmis teid igati aitama.

Kontaktivorm

Lisatooted sellest kategooriast