Skip to main content

HiPP Suvikõrvitsapüree kartuliga

Telli e-poest

HiPP on enamat kui lihtsalt mahe:

HiPP Organic märk tähistab kõrgeima kvaliteedi garantiid ja ületab EL poolt kehtestatud nõuded mahekvaliteedile.

  • Ainult kahest koostisosast koosnev mahedamaitseline köögiviljapüree
  • Sobib suurepäraselt beebidele, kes alustavad lisatoidu söömist
  • Gluteenivaba
  • Ilma lisatud soola ja suhkruta
  • Ilma lõhna- ja maitseaineteta
  • Ilma säilitus- ja värvaineteta (vastavalt seadusele)

 HiPPi ELi ostujuhis

Netokaal/Maht 125g
Soovituslik söömise aeg Keskpäeval, Pärastlõunal, Söögikordade vahel
Peamised koostisosad Suvikõrvits, Kartul
Lisateave Vaata toote etiketti (PDF)

Art.nr.: AK4022-01

Ootame teie hinnangut!

HiPP Suvikõrvitsapüree kartuliga

Väikelapse lisatoiduga harjutamine peaks olema nii lihtne kui võimalik. Kõige enim kasutatavad tooted esimeseks lusikatäieks on pärit meie HiPPi mahedate köögiviljade seast

Esimest korda lisatoiduga alustades pakkuge imikule enne lõunast piima andmist 3–4 lusikatäit köögiviljapüreed. Püree kogust võib suurendada iga päev olenevalt sellest, kui hästi laps harjub lusikast söömisega, kuidas talle uus maitse meeldib ja kui hästi ta köögivilju talub. See omakorda tähendab, et iga laps kohaneb lisatoidu söömisega omas tempos.

Pärast püreed andke imikule piimasegu või rinnapiima nagu tavaliselt, kuni tal saab kõht täis.

Toitumiskava: peale 4. elukuud kuni 6. elukuuni

Toitumisspetsialistid soovitavad toidusedelisse lisada köögivilja- ja lihatoite 4.–6. elukuust. Sama soovitus käib ka imikute kohta, kes on suurema allergiariskiga. Lisatoiduga hiljem alustamine ei anna mingeid eeliseid. Kahtluste korral on parim lahendus võtta ühendust lastearstiga ja küsida oma lapse arengu kohta. Järgmised märgid näitavad, millal minna üle lisatoidule.

  • Laps suudab iseseisvalt pead püsti hoida.
  • Laps suudab mõningase toega ise istuda.
  • Laps huvitub teistest toitudest – lisatoidust – ja suudab lusikast süüa.

Lisateave lisatoiduga harjutamise kohta

Järgmiste nädalate ja kuude jooksul muutke tasahilju oma lapse toidusedelit rinnapiima/piimasegu pealt tahkele toidule. Esimesena asendatakse tavaliselt lõunane toitmiskord, seejärel õhtune ja kolmandana pärastlõunane. Hommikuti saavad imikud üldjuhul edasi rinnapiima/piimasegu.

Tänu HiPPile on tahkete toitudega harjutamine eriti lihtne. Imiku esimesed lusikatäied võite valida mitme HiPPi köögiviljapüree seast, mis on valmistatud ühest köögiviljast ja on seetõttu iseäranis kõhusõbralikud. Neid müüakse väikestes 125 g purkides.

Soovitame purgist võtta üksnes nii suure portsu, kui teie imik suudab tõenäoliselt ära süüa. Soojendamiseks pange purk lihtsalt kuuma vette või mikrolaineahju. Vees soojendamiseks ajage vesi enne keema, eemaldage see pliidilt ja laske veel jahtuda. Veenduge, et vesi ei oleks kuumem kui 70 °C, sest sellel temperatuuril võib silt purgilt eemalduda ning purk muutub libedamaks ja seda on raskem käes hoida. Soojendamise ajal peaks purk olema vees umbes poolenisti ja selle sisu tuleb segada. Mikrolaineahjus soojendamiseks eemaldage kaas ja katke purgiava väikese portselantaldrikuga. Seejärel kuumutage purki 360 W juures umbes 60 sekundit (olenevalt seadmest). Kui purk on soe, segage selle sisu hoolikalt plastlusikaga ja kontrollige temperatuuri. Ärge ülejääke uuesti soojendage ja ärge andke neid oma lapsele.

Rohkem nõuandeid purgitoitude kohta

Hügieenilistel kaalutlustel soovitame imikuid toita purgitoiduga kohe pärast soojendamist. Korra soojendatud toitu ärge enam hoiustage ega taassoojendage. Uuesti soojendatud purkides hakkavad bakterid väga kiiresti paljunema, mis viib toidu kiire riknemiseni. Eesmärk on vältida olukorda, et anname imikule kogemata riknenud toitu. Seetõttu soovitame panna imiku jaoks sobiva koguse eraldi anumasse, et seda soojendada. Soojendamata ülejääke võib külmikus hoida järgmise päevani või etiketile märgitud ajani.

HiPPi mahekartulid kasvavad hästi parasvöötmes, ideaalis ilma pikkade kuiva- või vihmaperioodideta. Eriti hästi kasvab kartul heas seisukorras olevas kobestatud kivivabas pinnases. HiPPi mahekartulite kasvatamisel on määrava tähtsusega ka tasakaalustatud viljavaheldus. Meie mahetootjad järgivad rangelt viieaastast viljavaheldusplaani, et pinnas ja taimed püsiksid terved. Selleks, et tagada piisav kvaliteetse kartuli kogus, kasvatame seda Saksamaa, Austria, Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari eri piirkondades.

Küsimuste korral on meie tiim valmis teid igati aitama.

Kontaktivorm

Lisatooted sellest kategooriast